Altın Hesabı ve Banka Altın Fiyatları

Altın hesabı hakkında bilmek istediğiniz her şey ve öne çıkan bankaların altın hesapları Hangimevduat.com Altın Hesabı sayfasında!

Banka Altın Hesabı Nedir?

Banka altın hesabı nedir? Altın hesapları bankaların vadeli mevduat hesapları arasında yer alır.

Banka altın hesabı tüketicilerin bankalardan daha düşük gramajlı ürünler almalarına olanak tanırken, çalınma riskini de ortadan kaldırır. Genellikle vadeli mevduat hesabı olarak işlem görür. Kimi bankalarda altın hesabı açtırmak için banka tarafından belirlenmiş minimum değerde altın satın almak gerekmektedir.

Banka altın fiyatları ve altın hesapları özellikleri bankalar arasında farklılık gösterdiği için öne çıkan bankaları sizin için derleyerek yardımcı olmak istedik:

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı ile altınlarınızı güvenceye alabilirsiniz. 6 ay ile 1 yıl arasında değişen vadelerde altınlarınız çalınma ve kaybolma riski olmadan size para kazandırabilir. Üstelik vadeli altın mevduatı hesabınızın 50.000 liraya kadar olan tutarı Tasarruf Mevduatı Sigortası’na tabiidir.

İş Bankası Altın Hesabı ve banka altın fiyatları.

Garanti Bankası Altın Hesabı

Garanti Altın Hesabı ile tanışmak için tüm ziynet eşyalarınızı Altın Salısı’na getirebilirsiniz. Bu sayede tüm işlemlerinizi şubede yapabileceğiniz sadece bir telefonla, AloGaranti aracılığı ile de halledebilirsiniz. Ayrıca GarantiOnline sayesinde altın alım satım işlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Altın Hesabı ve banka altın fiyatları.

Akbank Altın Hesabı

Akbank Altın Hesabı sahibi olmaya karar verirseniz hesap işletim ücreti ödemeyeceğinizi de bilin! Altın alış ve satışı için döviz de kullanabilirsiniz. Euro ya da dolar ile işlem yapmanız mümkün. Üstelik Akbank’ta vadeli altın mevduat hesabı açtırmak için minimum limitte yok.

Akbank Altın Hesabı ve banka altın fiyatları.

Kuveyt Türk Bankası Altın Hesabı

Kuveyt Türk Altın Hesabı ile önceden belirlediğiniz günlerde otomatik olarak altın alım satımı yapabilirsiniz. Minimum işlem limiti 0,01gr olarak belirlemeniz yeterlidir. Kuveyt Türk müşterileri, diledikleri zaman altın miktarının fiziki karşılığını bankanın herhangi bir şubesinden alabilirler.

Kuveyt Türk Altın Hesabı ve banka altın fiyatları.

Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Altın fiyatları, altın değerleri ve altın yatırımı, Türk yatırımcısı için hemen bütün dönemler boyunca popülarite sahibi, güvenilir ve gözde bir yatırım aracı olmuştur. Bununla birlikte son dönemlerde kullanılmaya başlanan altın mevduat hesabı adlı bir hesap türü daha çıkmıştır ki tüketicilerin rağbetine uğraması da gecikmemiştir. Peki altın mevduat hesabı ve avantajları nelerdir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın yatırımı konusunda nispeten daha kısa vadelerde, daha rahat hareket ve değişiklik imkanı sağlayan altın hesapları, tüketicilerin 24 saat kesintisiz bir şekilde altın alım satımı yapmalarını sağlayan bir hesap türü olarak karşımıza çıkar.

Tüketiciler ayrıca, altınlarını vadeli mevduat hesaplarına aktararak birikim yapabilmektedirler.

Altın Mevduat Hesabı Avantajları Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz, yatırımda hareket kolaylığı sağlamasının yanı sıra altın hesabı avantajları için şu maddeleri de sayabilmek mümkün:

  • Altın hesabı açtırıldıktan sonra hesap hareketleri, bankacılık işlemleri ya da yatırım işlemleri için telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı gibi uzaktan erişim seçenekleri güvenle ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Üstelik tüm bu işlemler, 24 saat kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Banka hesabı sahipleri, bu altın hesabı sayesinde daha düşük gramajlı altınlar üzerinden altın alım satım işlemi yapabilirler.
  • Online işlemler üzerinden gerçekleştiği için bu hesap işlemlerinde hatalı gramaj, düşük ayarlı altın ya da hasarlı altın gibi sorunların yaşanmaması da bir başka avantaj.
  • Altın çalınma riski ve altın işçilik masrafları gibi unsurlar ortadan kaldırılır. Altın hesabı açtırmak için en uygun seçenekler Hangimevduat.com altın sayfalarında.
Makaleler
Altın Fiyatları ve Döviz Kurları

Altın Fiyatları
16:39 Alış Satış
Gram Altın 158,74 162,65
Çeyrek Altın 254,63 271,00
Yarım Altın 509,25 542,00
Tam Altın 1.018,50 1.084,00
Ata Cumhuriyeti 1.047,60 1.100,00

Döviz Kurları
18-11-2017 | 07:09 Alış Satış
Dolar $3.8792 TL3.8862 TL
Euro €4.5760 TL4.5842 TL