12 Ay Taksitle Külçe Altın Dönemi

Paylaş İnternette online alışveriş siteleri üzerinden külçe altın alımı hızla yaygınlaşıyor. Üstelik kredi kartına 12 taksit imkanı ve kartlarda biriken...

İnternette online alışveriş siteleri üzerinden külçe altın alımı hızla yaygınlaşıyor. Üstelik kredi kartına 12 taksit imkanı ve kartlarda biriken para-puanları kullanma fırsatıyla.

Kuyumcuların, bankaların altın günleri ile uyarılarından ve herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirtmelerinden sadece birkaç gün sonra, online altın ticareti ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

Türkiye’nin önde gelen online ticaret sitelerinden birinin Genel Müdürü yaptığı açıklamada Altın satışlarının tüm satışlarının içinde %4’lük bir orana sahip olduğunu belirtti. Normal koşullarda ancak nakit para ile alınabilen ve kredi kartı kullanımında yüksek komisyon ödenmesini gerektiren altının, online satışında bu tarz sıkıntıların bulunmaması tüketicileri bu yöne kaydırıyor.

İnternet üzerinden aynı zamanda broş, kolye, yüzük, küpe, değerli taşlar ve diğer ziynet eşyalarda satılıyor. En çok ilgiyi ise çeyrek altın ve külçe altın görüyor.

E-Ticaret yapan sitelerin farklı ürünlerde sattıkları için bu alışverişleri karşılayabildikleri ancak sadece altın alım satımı yapan sitelerin veya kuyumcu esnafının aynı yöntemle işlerini yürütemeyeceği belirtiliyor. 

İlgili Yazılar :