2013 Altın Fiyatları Beklentisi

Paylaş Altın birikimi yapanlar için 2012 yılı altın fiyatları açısından tam anlamıyla “altın yıl” oldu. Özellikle yaz aylarında artışa geçen...

Altın birikimi yapanlar için 2012 yılı altın fiyatları açısından tam anlamıyla “altın yıl” oldu. Özellikle yaz aylarında artışa geçen altın fiyatları halen sıcaklığını korumaya devam ediyor. Bu nedenle bankalar, altın mevduat hesapları ve altın toplama günleri için kampanyalar, avantajlar sunmaya da devam ediyor.

Denizbank Altın Hesabı 

Yıl sonuna yaklaşırken 2012’den memnun olarak ayrılacak olan altın yatırımcısı, şimdi de gözünü 2013’e çevirdi. Ekonomi Bakanlığı’nın konuyla ilgili raporundan elde edilen verilere göre mineral, metal ve cevherler kapsamında ortaya çıkan değişimler gösteriyor ki söz konusu madenlerin 2011 yılından sonraki en yüksek seviyesi olan 383,2 seviyesine şu süreçte ulaşıldı.

Anadolubank Altın Yumurtlayan Tüketici Kredisi 

Dünya çapında ortaya çıkan genel koşullar ve veriler göz önüne alındığında altın fiyatlarının önümüzdeki 1 – 2 yıl boyunca düzenli olarak artış eğilimi gösterecek. Buna göre altın uzmanları, 2012 sonuna kadar altın ons fiyatı için 1800 dolar seviyesine ulaşacağını, 2013 altın fiyatı seviyesinin 2 bin dolar sınırını geçerek 2014 altın fiyatlarının ise 2 bin 400 dolara ulaşacağı tahmininde bulunuyor.

Enpara Ürünleri 

Dolayısıyla uzmanlar, altın yatırımı yapanların veya yatırımlarını altına dönüştürmek isteyenlerin önümüzdeki süreçte özellikle bankalar tarafından sunulan altın hesabı avantajlarını takip etmelerini, birikimlerini mutlaka bir altın mevduat hesabı bünyesine geçirerek vadeli veya vadesiz seçeneklerle değerlendirmelerini tavsiye ediyorlar.

Siz de altın yatırımı yapmak, altın mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız Hangimevduat.com altın sayfası yanınızda.

 

İlgili Yazılar :