2014’e Dair Önemli Altın Tahminleri

Paylaş Altın fiyatları ne olur? 2014 altın fiyatları  yıl sonuna kadar nasıl bir gelişim izler? Altın alanında bir günü diğerini...

Altın fiyatları ne olur? 2014 altın fiyatları  yıl sonuna kadar nasıl bir gelişim izler?

Altın alanında bir günü diğerini tutmayan bir süreç yaşıyoruz. Küresel ve ulusal gelişmelerdeki hareketlilik altın fiyatlarının da son derece dalgalı ve tahmini zor bir seyir izlemesine neden oluyor.

Şekerbank Emekli Maaş Hesabı Kampanyası 

2014 altın tahminleri, yılın başındaki durumlarda altın fiyatlarının bu yıl düşeceği yönündeydi. Peki tahminlerde bir değişiklik oldu mu?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk tarafından özel bir gazeteye yapılan açıklanmaları Hangimevduat.com olarak derledik.

Altın hesabı ile yatırım yapmayı düşünenlere, uzun vadede altın fiyatlarıyla ilgili önemli bir tahminde bulunan Yıldırımtürk, uzun vadede altının 2008 yılındaki 775 dolara kadar düşeceğini ifade etti. “Altın fiyatları bu yaz 1050 dolara kadar düşebilir” diyen Yıldırımtürk, ekim ayına kadar bir toparlanmanın söz konusu olabileceğini dile getirdi.

Altın Hesabı İçin Tavsiyeler

Altın yatırımı için bankaların altın hesabı seçenekleri veya benzeri araçları kullanacak olanlara şu 4 tavsiyeyi veriyor Yıldırımtürk:

  • Altın yatırımcısı yükselişleri satış fırsatı olarak değerlendirmeli.
  • Altın alanında kısa vadeli yükselişler bundan sonraki süreçte altın yatırımcısına kısa vadeli satış fırsatı anlamına gelebilir.
  • Uzun vadede ise % 20’lere kadar küçük miktardaki altınların portföyde bulunmasında sakınca yok.
  • İleride elde hazır para bulundurmak için az oranda altın alımı yapılabilir.

Altın haberleri, altın kampanyaları ve altın fiyatları anlık olarak Hangimevduat.com ‘da.

 

İlgili Yazılar :