ABD Borç Tavanında İyi Haber

Paylaş ABD borç tavanı ile ilgili olarak tavanın yükseltilmesi ya da sabit bırakılması konusu, günlerdir askıda bekliyordu. Gerek ABD piyasaları...

ABD borç tavanı ile ilgili olarak tavanın yükseltilmesi ya da sabit bırakılması konusu, günlerdir askıda bekliyordu. Gerek ABD piyasaları ve gerekse küresel piyasalar tarafından endişeyle beklenen ABD borç tavanı ile ilgili konularda Kongre’nin Senato kanadında anlaşmaya varıldı.

En Yüksek Mevduat Faizleri Ekim 2013 

Ekonomi dünyasının her alanında, dolayısıyla bankalar, faiz oranları, krediler, mevduat faiz oranları, mevduat hesabı gibi konular için de etkili olacak olan ABD borç tavanı üzerinde yetkili kanatlar anlaşılmaya varılamasa dünyayı bir ekonomik kriz bekliyor olacaktı.

Senato Demokrat Çoğunluk Lideri Harry Reid ve Senato Cumhuriyetçi Azınlık Lideri Mitch McConnell, federal hükümetin yeniden açılmasını ve borç tavanının yükseltilmesini sağlayacak ortak bir tasarı üzerinde mutabakata vardıklarını açıkladı.

Söz konusu karara göre, yapılan anlaşma kapsamında Hazine’ye 7 Şubat 2014 tarihine kadar borçlanma yetkisinin verilmesi ve hükümetin de 15 Ocak 2014 tarihine dek açık kalabilecek şekilde fonlanmasının sağlanması düşünlüyor.

Yapı Kredi Faiz Oranları 

Mevduat hesaplama, mevduat hesabı seçenekleri, mevduat faiz oranları ve yatırım dünyası ile ilgili her şey Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :