ABD Borcu Altın Fiyatları ile Dolar’ı Yükseltti

Paylaş ABD’nin borcu ile ilgili olarak hafta başı itibariyle yapılmaya başlayan görüşmeler doğrudan küresel piyasalar üzerinde etkili olmaya başladı. Yeni...

ABD’nin borcu ile ilgili olarak hafta başı itibariyle yapılmaya başlayan görüşmeler doğrudan küresel piyasalar üzerinde etkili olmaya başladı. Yeni haftanın daha ilk gününde piyasaları germeye başlayan söz konusu görüşmeler devam ediyor.

ABD bütçesi ile ilgili olarak otomatik bütçe kesintilerinin yarından itibaren uygulamaya girmesiyle ülkede yaşanacak siyasi bir kriz söz konusu olmakla birlikte etkisi ABD sınırlarını da aşıyor.

Bank Asya Altın Hesabı 

Borsa bu anlamda ilk etkilenen yatırım aracı oldu. Geçtiğimiz hafta 75 bin puanın altına düşecek kadar büyük kayıplar yaşayan borsa, bugüne % 0,78 kayıpla 74 bin 179 puandan başladı.

Dolar Fiyatı

Dolar fiyatı, Suriye gerginliği sürecinden beri sakin seyrederken geçtiğimiz hafta 2.03 TL seviyesinin hemen altında kapatmıştı. ABD’deki bütçe krizi nedeniyle yukarı yönde etkilenen dolar fiyatı bu haftaya 2.0390 TL’den başladı ve 2.04 TL sınırını zorlayarak devam ediyor.

Altın Fiyatı

Altın fiyatı da zaten uzun süredir dalgalı ve fırtınalı seyrediyorken, birkaç haftadır girdiği sakin seyrini bugün bozmak durumunda kaldı. ABD krizinin etkisiyle yukarı yönlü hareket eden altın fiyatı bir ara 1350 dolara kadar çıkmışken şu sıralar 1339 dolardan işlem görmekte.

Denizbank Kurtaran Hesap 

Anlık altın fiyatları, döviz kurları ve güncel ekonomi haberleri için Hangimevduat.com yanınızda.

 

İlgili Yazılar :