ABD Merkez Bankası ile Altın Sıçradı

Paylaş Altın fiyatları ile ilgili son dönem bilgileri, altına yatırım yapanları sevindirmeye devam ediyor. Özellikle son haftalarda sürekli tavan fiyatlar...

Altın fiyatları ile ilgili son dönem bilgileri, altına yatırım yapanları sevindirmeye devam ediyor. Özellikle son haftalarda sürekli tavan fiyatlar üzerinde gezinen altın fiyatı, Fed müdahalesi ile bir kez daha zıplamış oldu.

ABD Merkez Bankası (Fed), dünya çapında ve kendi özelinde ekonomiyi desteklemek amacıyla hazırladığı yeni ekonomik genişleme planını kamuoyuna açıkladı ve sonuç olarak döviz ve altın fiyatlarında önemli değişiklikler yaşandı.

Açıklamalarda mortgage başta olmak üzere tüm kredi türleri ile ilgili kesenin ağzının açılacağı sinyali verilince uluslararası para piyasaları aniden değişmeye başladı.

Bu değişimlere göre son 7 ayın en yüksek seviyesine çıkan altının ons fiyatı 1. 777 dolar tutarına ulaştı. Bizde ise gram altın fiyatı, henüz birkaç gün önce 100 TL’yi bulup bulmayacağı beklenirken 103 TL’yi görmeyi başardı.

Cumhuriyet altını fiyatı 672 TL’yi görürken, çeyrek altın fiyatı ise şu an 170 TL’den satılmakta.

Döviz fiyatlarına baktığımızda da Dolar ‘a karşı Euro ‘nun 1.30 tL üzerine çıkarak son dört ayın en yüksek fiyatını bulduğu görülüyor. Bizde ise Dolar, 1.7940 TL’ye geriledi ve Euro 2.34’e yaklaştı.

Hangimevduat.com döviz sayfaları ile güncel döviz bilgilerine ulaşabilir, altın fiyatları, altın yatırımı ile ilgili tüm gelişmeleri de altın sayfalarından takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar :