Ağustos’ta En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Paylaş Piyasalar, küresel gelişmelere bağlı olarak hız kesmeden bir aşağı, bir yukarı yönlü dalgalanmalara devam ediyor. Yatırımcılar, hangi yatırım aracının...

Piyasalar, küresel gelişmelere bağlı olarak hız kesmeden bir aşağı, bir yukarı yönlü dalgalanmalara devam ediyor. Yatırımcılar, hangi yatırım aracının en çok kazandıran olacağını tespit etmek için analizler, tahminlerde bulunuyor.

Altın, döviz, mevduat faizi derken geçen ay Suriye’ye müdahale söz konusu olmakla birlikte yükselen altın ve döviz, bu ay müdahaleden vazgeçilmesi ile ilgili olarak düşüş seyrediyor.

Altın Fiyatları Uzun Vadede Artacak 

En çok kazandıran yatırım araçlarına baktığımızda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından geçen ayla ilgili olarak hazırlanan “Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları” başlıklı raporu bize kaynaklık ediyor.

  • Külçe altın, bu rapora göre aylık bazda en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı olarak ÜFE ile indirgendiğinde % 7,16, TÜFE ile indirgendiğinde % 7,31 oldu.
  • Dolar ÜFE ile indirgendiğinde % 1,57, Euro % 3,34 ve mevduat faizi ise % 0,37 reel getiri sağladı.
  • Euro, TÜFE ile indirgendiğinde % 3,48 , dolar % 1,71 mevduat faizi ise % 0,51 oranında aylık reel getiri sağladı.

Hangimevduat.com olarak gerek altın fiyatları, gerek döviz fiyatları ve gerekse mevduat hesaplama araçları ile anlık olarak yayındayız. 

İlgili Yazılar :