Altın Alım Satımına Dikkat

Paylaş Altın fiyatları tavan yaptı. FED açıklamaları ve Suriye müdahalesi nedeniyle karışan piyasalarda altın alım satımında nelere dikkat etmek gerekiyor....

Altın fiyatları tavan yaptı. FED açıklamaları ve Suriye müdahalesi nedeniyle karışan piyasalarda altın alım satımında nelere dikkat etmek gerekiyor.

Altın, aylardır süren düşüş ve dalgalanma trendi ardından bayramdan önceki haftalarda toparlanmaya başlamış ve önce ABD Merkez Bankası FED açıklamaları ve daha sonra da Suriye müdahalesi gibi hem küresel hem de ulusal etkenlerle bu hafta itibariyle zirveyi görmüş durumda.

Altın fiyatları küresel piyasalarda altının ons fiyatı açısından son 5 ayın zirvesini görürken yorum ve analizler de ardı ardına geliyor.

Küresel Uzmanlardan Türkiye Yorumu 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, yatırımcı açısından altın fiyatları alanındaki yükselişlerin bir altın satışı fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Altın satışı, altın alım satımı planları açısından şu aralar beklendiği gibi puan kazanan seçenek.

Suriye Müdahalesi Altın Fiyatlarını Etkiler Mi?

Suriye müdahalesi altın fiyatlarını etkiler mi?” sorusu bu hafta en çok merak edilen sorulardan. Yıldırımtürk tarafından yapılan açıklamalarda, Suriye müdahalesi gerçekleşene kadar altın fiyatları artacağı, ancak müdahale gerçekleştiği anda bu artışın sona erebileceğini de dile getirdi.

Altın Fiyatları Patladı

Altın fiyatları alanında Suriye müdahalesi ile birlikte başlaması beklenen düşüş eğiliminden önce altın satışı kartına oynamakla birlikte yeni yatırım yapacakların bu süreçte altın alımı veya altın yatırımı için altın hesabı seçeneklerine yönelmesi bekleniyor.

Altın hesabı üzerinden siz de altın yatırımı yapmak isterseniz Hangimevduat.com altın sayfası üzerinden hem güncel hesapları, hem de piyasaları anlık olarak takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar :