Altın Alımı İçin En Uygun Zaman

Paylaş Altın yatırımı, uzun süredir devam eden altında düşüş ve dalgalanma eğilimi nedeniyle yatırımcıların endişeyle yaklaştığı bir yatırım aracı haline...

Altın yatırımı, uzun süredir devam eden altında düşüş ve dalgalanma eğilimi nedeniyle yatırımcıların endişeyle yaklaştığı bir yatırım aracı haline gelmişti. Ancak son zamanlarda altın piyasası içerisinde dengeler değişmeye başlıyor.

Altın piyasası yaklaşık birkaç aydır son derece endişe verici bir düşüş ve dalgalanma eğilimine tanıklık ediyor. Son zamanlara yapılan müdahaleler ve yaz aylarının hareketliliği bu eğilimin sertliğini biraz olsun kırmak üzere.

Altın Fiyatları ile İlgili Uzman Yorumları

Altın fiyatları bu şekilde devam ederken altın piyasası uzmanları ve altın sarrafları da önemli analizler yapıyor. Bunlardan birisi de Nevşehirli ünlü sarrafiye işletmecisi Lütfü Pamukçu. Pamukçu’ya göre şu anda külçe altın özelindeki 75-80 TL’lik gram fiyatı, uzun dönem altın yatırımı yapmayı düşünenler için oldukça uygun bir yatırım seçeneği.

Çeyrek altın fiyatı 132 TL olması gerekirken 145-150 TL aralığına kadar yükseldiğine dikkat çeken Pamukçu, Darphane’nin grevinden kaynaklandığını ifade etti. Bu durumda altın fiyatının artışındaki temel sebebin işçilik maliyetlerindeki artış olduğunu kaydetti.

Çeyrek Altın İçin Acele Etmeyin 

Altın alımı alanında tavsiye olarak her zaman uzun dönemli düşünmelerini yatırımcılara öneren Pamukçu, kısa ve uzun vadede belirsizlik ve sürprizleri göze almak gerektiğini, uzun vadeli altın yatırımı yapanların kazanç elde edeceğinden şüphe duymamaları, bu yüzden 75-80 TL civarında olan külçe altın üzerinden uzun vadeli altın alımı yapmaları yönüne dikkat çekti.

Hangimevduat.com anlık altın fiyatları, altın hesabı ve piyasalar ile ilgili gelişmelerle 7/24 yayında. 

İlgili Yazılar :