Altın Almak ve Altın Yatırımı İçin En Uygun Zaman Şimdi

Paylaş Altın fiyatları alanında yaşanan son haftalardaki düşüşler, yalnızca Kapalıçarşı altın fiyatları için değil küresel altın piyasası için de geçerli....

Altın fiyatları alanında yaşanan son haftalardaki düşüşler, yalnızca Kapalıçarşı altın fiyatları için değil küresel altın piyasası için de geçerli.

Altın almak için plan yapanlara, ister düğün veya benzeri hazırlıklar için olsun, ister altın yatırımı için olsun, en uygun zamanlardan birisi tam da altın fiyatlarında düşüşlerin yaşandığı bu süreç olarak işaret ediliyor.

Altın Piyasasında Dip Seviyeler 

Batı Anadolu Kuyumcular Birliği Başkanı Yılmaz Uça tarafından özel bir gazeteye yapılan açıklamada altın fiyatlarında yaşanan düşüşlerin düğün hazırlığı yapanlara yarayacağını, şu sıralar altında fiyatların oldukça uygun ve taksitlendirme seçeneklerinin olduğunu da beyan etti.

Taksitle Altın Almak Mümkün

Kredi kartı ile altın alımları için bu yılın başında getirilen taksit yasaklarının artık kalktığına da dikkat çeken Uça, düşen altın fiyatlarıyla birleştiğinde son derece büyük bir avantaj olduğunu ifade etti.

Taksitle altın almak isteyenler için 4 aya kadar taksitlendirme şanının olması, Kapalıçarşı altın fiyatları üzerinde yaklaşık yüzde 20’lere varan düşüşler ve düğün sezonunun son demlerinde olduğumuz dikkate alındığında altın almak ya da altın yatırımı yapmak için en uygun zaman dilimlerinin birinden geçiyoruz.

“Altın Devletlerin Güvenli Limanı”

Altın yatırımı için küresel gelişmelere dikkat çeken Uça, Ortadoğu coğrafyasında bir kriz ortamı olduğunu ifade ederek “Bu ortamlarda kağıt para geçmez ancak altın, altındır” ifadelerini kullanarak, devletler için de altının güvenli liman olduğunun altını çizdi.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Seçenekleri

Günlük altın fiyatları ve altın hesabı seçenekleri Hangimevduat.com ile güncel verilerle ekranınızda.

İlgili Yazılar :