Altın, Dolar, Euro ve Borsa Geçen Hafta Ne Yaptı?

Paylaş Yatırım araçları geçen hafta ne kadar kazandırdı ne kadar kaybettirdi? Tasarruf sahipleri birikimlerini nereye yatırırlarsa kazançlı çıkarlar? Altın Fiyatları...

Yatırım araçları geçen hafta ne kadar kazandırdı ne kadar kaybettirdi? Tasarruf sahipleri birikimlerini nereye yatırırlarsa kazançlı çıkarlar?

Altın Fiyatları

Altın fiyatları geçen hafta yükseldi. 24 ayar külçe altın satış fiyatı %1,01 oranında artarken, Cumhuriyet altını satış fiyatı da %0,79 oranında yükseldi. Böylece külçe altının gram satış fiyatı 94,25 liradan 95,20 liraya, Cumhuriyet altının satış fiyatı da 635 liradan 640 liraya çıkmış oldu.

Dolar Ne Kadar?

Dolar kuru yükseldi. Dolar değeri haftalık bazda %1,03 oranında değer kazandı. Bugün sabah itibariyle doların alış fiyatı 1,8080 lira olarak gerçekleşirken, satış fiyatı da 1,8180.

Euro’nun Değeri Ne Oldu?

Euro ne kadar oldu sorusunun cevabı, Euro değer kaybetti cümlesiyle başlıyor. Değer kaybı %0,75 oranında gerçekleşti. Bugün euro alış fiyatı 2,3410 lira, satış fiyatı ise 2,3560.

Borsa – İMKB

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören hisse senetleri geçtiğimiz hafta ortalama %1,92 değer kaybettiler. İMKB 100 Endeksi de puan kaybetti ve 80.220 puandan 78.683 puana indi.

Borsa yatırım fonları, gruplara yönelik emeklilik fonları, uluslar arası yatırım fonları, bireysel emeklilik fonları ve hisse senedi yoğun yatırım fonları değer kaybederken; tahvil bono fonları, esnek yatırım fonları, fon sepeti, emtia yatırım fonları, karma yatırım fonları ve para piyasası yatırım fonları değer kazandı. 

Mevduat Faiz Oranları Hesaplama işlemi vadeli mevduat hesabı ne kadar kazandırırdı öğrenin! 

İlgili Yazılar :