Altın Fiyatı 500 Dolar Kaybedecek

Paylaş Altın piyasası durulmak bilmiyor. Aylardır süren düşüş eğilimli dalgalanmadan kurtulamayan altın için çeşitli uzmanlardan farklı yorumlar gelse de ortak...

Altın piyasası durulmak bilmiyor. Aylardır süren düşüş eğilimli dalgalanmadan kurtulamayan altın için çeşitli uzmanlardan farklı yorumlar gelse de ortak kanı, altının düşüşünün engellenemeyeceği yönünde.

Altın fiyatları ile ilgili bir tahmin de CNBC-E tarafından haber yapılan Duke Üniversitesi Öğretim üyesi Campbell Harvey’den geldi. Söz konusu tahmine göre altının ons fiyatı şu anda sahip olduğu 1,294 dolar seviyesinden 500 dolar daha düşüşe uğrayacak ve 800 dolar seviyesine kadar gerileyecek.

Darphane’de Rekor Altın Üretimi 

Altın fiyatı ile ilgili söz konusu açıklamaları yapan Campbell, altının 2 bin 500 yıllık tarihi içerisinde enflasyona bağlı fiyatının hiç değişmediğini, bu nedenle düşüşlerin daha da süreceğini ve altının ons fiyatı için uzun vadede 800 dolara kadar gerileyebileceği sinyalini verdi.

Söz konusu tahminleri ile ilgili olarak bu değişim döngüsünün hemen değil ancak 10-15 yıl süreceğini belirten Campbell, şu an bu döngünün içerisinde olduğumuza dikkat çekti.

TEB Marifetli Hesap 

Hangimevduat.com olarak altın piyasası ile ilgili gelişmeleri ve altın fiyatları değişimlerini anlık olarak 7/24 sizlerle paylaşıyoruz. 

İlgili Yazılar :