Altın Fiyatları 2014 ‘e Hüsranla Giriyor

Paylaş Altın piyasası tarihinin en kötü yıllarından birini geride bırakmaya hazırlanıyor. 2013 altın fiyatları alanında ortaya çıkan tablo, yılın sonuna...

Altın piyasası tarihinin en kötü yıllarından birini geride bırakmaya hazırlanıyor.

2013 altın fiyatları alanında ortaya çıkan tablo, yılın sonuna birkaç gün kala % 29 oranında kayıp gösteriyor. Söz konusu hesap ile ilgili marjinal bir değişim olmazsa altın fiyatları 1984 yılından bu yana gösterdiği en kötü tablo ile yeni yıla girecek.

Kredi Kartı ile Altın Almak Caiz Mi? 

ABD Merkez Bankası (FED) başta olmak üzere küresel gelişmelerin sonucu olarak bir türlü toparlanmak bilmeyen altın fiyatları, yerli yatırımcının da en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini artık gösteremiyor.

FED kararları kapsamında yılın en son toplantısında alınan, 10 milyar dolarlık tahvil azaltımı sonucu 75 milyar dolara düşmesi altın yatırımı yapanlar ve yapmayı düşünenler için son darbe oldu.

Altın fiyatları geçtiğimiz Perşembe gününü 1189 dolardan kapattı ve son 3 yılın en kötü kapanışını göstererek ons bazında 1200 dolar altında kapattı. Cuma günkü kapanış tutarı 1203 dolar ile birlikte altın, bu yıl içinde % 29 oranında değer kaybına uğramış olacak.

Altın fiyatları 2014 yılı için de olağanüstü bir beklentiye sahip olamıyor. Altın uzmanları tarafından yapılan tahminlerde altın, enflasyona karşı hedge özelliğini kaybetme beklentisi olduğu için altın fiyatlarının 2014’te de toparlanması ile ilgili bir beklenti yok.

Altın Hediyeli TEB Şipşak Para 

Altın haberleri ve anlık altın fiyatları Hangimevduat.com ‘da

İlgili Yazılar :