Altın Fiyatları ABD İstihdamıyla Arttı

Paylaş ABD istihdam verileri bir süredir piyasalar ve yatırımcılar tarafından merakla bekleniyordu. ABD tarım dışı istihdam verileri bugün açıklandı ve...

ABD istihdam verileri bir süredir piyasalar ve yatırımcılar tarafından merakla bekleniyordu. ABD tarım dışı istihdam verileri bugün açıklandı ve sonuçlar, beklentilerin çok altında kaldı. Bunun hemen ardından dolar fiyatı düşerken altın fiyatları yükseldi.

Bayram Sonrası Altın Fiyatları 

ABD tarım dışı istihdam verileri, açıklandığı an piyasalara yansıdı. Eylül 2013 döneminde 148 bin artış gösteren ABD istihdam verileri, beklenti olarak belirlenen 180 binin altında kaldı.

ABD işsizlik oranı ise yine aynı dönem içerisinde % 7.3 ‘ten 7.3’e indi.

Dolar Fiyatı

Dolar fiyatı, ABD istihdam verileri ve ABD işsizlik oranı verilerinden hemen etkilendi ve düşüşe geçti. Açıklamadan önce 1.98 TL seviyelerinde olan dolar fiyatı, söz konusu açıklamadan sonra günlük % 0,50 kayıpla 1.9680 TL’ye geriledi.

Altın Fiyatları

Altın fiyatları, açıklama etkisiyle birkaç dakika içinde fırladı. Uluslararası piyasalarda 1318 TL olan altının onsu, açıklama sonrasında % 1’den fazla değer kazandı ve 1330 dolara çıktı.

ABD Krizi Gerçekten Bitti Mi? 

Hangimevduat.com altın fiyatları, döviz fiyatları ve mevduat hesaplama sayfalarıyla, anlık bilgileri ekranınıza getirmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar :