Altın Fiyatları Düşerken Kimleri Etkiledi?

Paylaş Altın fiyatları alanında gerçekleşen son değişimler herkesçe malum. Uzun süredir düşüş eğiliminde olan ve pek çok altın yatırımı yapan...

Altın fiyatları alanında gerçekleşen son değişimler herkesçe malum. Uzun süredir düşüş eğiliminde olan ve pek çok altın yatırımı yapan kesime yatırım kaybettiren altın fiyatları, yalnızca bireysel yatırımcılara değil kurumsal yatırımcılara da kaybettirdi.

Dünya Altın Konseyi tarafından açıklanan bilgilere göre Mayıs 2013 dönemi içerisinde 31.735 ton olan toplam altın rezervlerinin Haziran ayında 31.793 tona yükseldi. Son zamanlarda toparlanmaya başlayan bu fiyatlara rağmen bir süre önceki değer kaybı da pek çok ülkede altın rezervini etkiledi. İşte altın fiyatlarının düşmesi nedeniyle zarar yaşayan ülkeler listesi.

Altın Tahminlerinde Önemli İddia 

Altın rezervi sahibi ülkeler arasında en çok kaybı yaşayanlar listesinin en altında toplam altın rezervi 558 ton olan Hindistan var.  Hindistan’ın bir üstünde 612 ton altın rezervi sahibi olan Hollanda yer alıyor. 8.sıradaki Japonya’nın 765 ton altın rezervi varken,  onun bir üstünde de 990 tonluk Rusya görülüyor.

Finansbank Altın Toplama Günleri 

Listenin 6.sırasında 1040 tonluk toplam rezerv ile İsviçre yer alırken, 5.sırada 1054 ton ile Çin var. En çok kaybeden ülkeler listesinin üst sıralarındaki isimler ise şöyle:

4-Fransa – 2435 ton

3-İtalya – 2451 ton

2-Almanya – 3391 ton

1-ABD – 8.133 ton

Altın fiyatları, bankaların altın hesabı ve altın mevduat gündemi ile ilgili her şey anlık olarak Hangimevduat.com altın sayfasında 7/24 bir tık ötenizde.

İlgili Yazılar :