Altın Fiyatları Düştü, Darphane Grevi Bitti

Paylaş Altın fiyatları, ateşli süreci geride bırakarak önemli orandaki düşüşlere devam ediyor. Ramazan Bayramı sonrasında artışa geçen, daha sonra FED...

Altın fiyatları, ateşli süreci geride bırakarak önemli orandaki düşüşlere devam ediyor. Ramazan Bayramı sonrasında artışa geçen, daha sonra FED açıklamaları ve Suriye müdahalesi gibi küresel nedenlerle zirve tutarları gören altın fiyatları, bu hafta sonuna doğru son 5 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Spot altın, % 1 oranında değer kaybederek ons başına 1,308,18 dolara kadar düştü ki bu düşüş son 5 haftanın en düşük seviyesi.

Eylül Ayının En Yüksek Mevduat Faizleri 

Dolar Fiyatı

Dolar fiyatı, Suriye müdahalesi ve FED etkisiyle değer kazanmaya devam ediyor. Perşembe akşam saatlerinde 2.0170 TL’den satılan dolar fiyatı, Cuma sabahı itibariyle 2.03 TL’den işlem gördü.

Darphane Grevi Bitti

Darphane grevi, altın piyasası içerisinde son derece önemli bir sorun olarak 68 gündür devam ediyordu. Piyasadaki altın talebinin karşılanmasını engelleyen söz konusu grev nedeniyle uzun süredir sorun yaşanmasından sonra Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 68 gündür devam eden Darphane grevinin bugün sona ereceğini söyledi.

Darphane çalışanları tarafından talep edilen maaşlarda ise en düşük ücret 2372 TL ve en yüksek ücret ise 3294 TL olacak.

Geçen Ay En Çok Altın Kazandırdı 

Hangimevduat.com piyasalardaki anlık gelişmeler, altın fiyatları ve döviz fiyatları ile hizmetinizde. 

 

İlgili Yazılar :