Altın Fiyatları Düşüşten Kurtulamıyor

Paylaş Altın, tüm dalgalanmalara rağmen yatırım araçları içerisinde en çok tercih edilen olmaya devam ediyor ancak altın fiyatları alanında yaşanan...

Altın, tüm dalgalanmalara rağmen yatırım araçları içerisinde en çok tercih edilen olmaya devam ediyor ancak altın fiyatları alanında yaşanan düşüşler de durmak bilmiyor. Küresel ekonomi piyasalarındaki gelişmelerin başrolde olduğu bu süreçte altın yatırımı yapmak isteyenler için uygun altın fiyatları ve altın hesabı seçenekleri sunulsa da altının geleceği belirsiz.

En Yüksek Mevduat Faizleri Ekim 2013 

ABD borç krizi, FED kararları ve en önemlisi tahvil alımını sonlandırmasıyla ilgili olarak izleyeceği politikanın belirsizliği bu açıdan başlıca etkenler olmasına rağmen Suriye gerginliği konusundaki uzlaşma bile bu durumu değiştiremiyor. Altın fiyatları ile ilgili pek çok altın uzmanı farklı yorumlar yapsa da ortak fikirler genelde aynı yönde oluyor.

Garanti Yatırım Döviz ve Emtia Analisti Gökalp İçer tarafından özel bir gazeteye yapılan açıklamada “Hindistan’da gerileyen fiziki talep, altın fiyatlarını olumsuz etkileyebilir. 1.275 dolar ons seviyesinin kırılması durumunda bir kez daha 1.200 dolar seviyelerinin görülebileceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verildi.

Altın Fiyatları Baş Aşağı 

Altın Almak İçin Erken Mi?

Altın almak için doğru bir zaman olup olmadığıyla ilgili yine özel bir gazeteye açıklamalarda bulunan Karakaş Atlantis A.Ş. Yön.Kur.Başkanı Kamil Karakaş ise, şu an düşük seviyelerde gözüken altın fiyatlarının uzun vadede altın yatırımı yapmak isteyen küçük yatırımcılar için ideal olduğunu dile getirdi.

Altın fiyatları, altın haberleri ve piyasalar ile ilgili her şey Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :