Altın Fiyatları Geçen Hafta Kazandırdı

Paylaş Altın fiyatları yılın ilk aylarındaki düşüş eğiliminden yavaş da olsa kurtulmaya başladı. Önceki hafta da yükselişe giren altın fiyatları,...

Altın fiyatları yılın ilk aylarındaki düşüş eğiliminden yavaş da olsa kurtulmaya başladı. Önceki hafta da yükselişe giren altın fiyatları, geçen hafta yatırımcısına kazandıran yatırım aracı olarak öne çıktı. Avrupa’da ortaya çıkan finans riskleri sebebiyle uluslararası piyasada altın rağbeti artış gösterdi.

Altın Hesabı Açmak Kârlı Mı?

Yurt içinde haftalık bazda bakıldığında 24 ayar külçe altın için gram altın fiyatı % 1,29 oranında, Cumhuriyet altın fiyatı ise % 1,28 oranında yükseldi. Buna göre, bir önceki hafta sonu 92,85 TL olan 24 ayar külçe altın için gram altın satış fiyatı 94,05 TL oldu. Buna karşılık yine önceki hafta sonu 625,00 TL olan Cumhuriyet altını fiyatı da 633,00 TL’ye yükseldi.

TEB Altın Hesabı

Döviz Kurları Ne Durumda?

Döviz kurları alanında ise kapanış itibariyle Dolar fiyatı % 0,36 oranında, haftalık bazda Euro fiyatı ise %0,13 oranında değer kaybına uğradı.

Hangimevduat.com altın fiyatları, döviz kurları, vadeli vadesiz hesap demeden tüm yatırım araçları alanında anlık bilgilendirme  hizmetine devam ediyor. Mevduat hesaplama sayfası ile birlikte altın fiyatları ve döviz kurları için anlık bilgi, Hangimevduat.com ‘da.

 

İlgili Yazılar :