Altın Fiyatları İçin Çok Önemli Tahmin

Paylaş Altın fiyatları alanındaki önlenemez dalgalanma devam ediyor. Birkaç aydır süregelen düşüş eğilimli dalgalanma, yerini son iki haftadır daha sakin...

Altın fiyatları alanındaki önlenemez dalgalanma devam ediyor. Birkaç aydır süregelen düşüş eğilimli dalgalanma, yerini son iki haftadır daha sakin ve toparlanan bir seyre bıraksa da uzun vadeli altın yatırımları için altın uzmanları tarafından verilen tavsiyelere de göre, henüz erken.

Altın hesabı açtırmak isteyenler için de son derece uygun ve güvenli koşul ve avantajlar sunan bankalar da bu dönemde dikkat çekerken altın fiyatları için etkili olan küresel açıklamalar da devam ediyor.

Çeyrek Altın Satışı Patladı 

ABD Merkez Bankası Fed tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan, yılsonuna doğru tahvil alımlarının azaltılacağı haberine karşılık altın uzmanları ve yatırımcılar, piyasada önemli düşüşler bekliyordu. Ancak son derece sürpriz ve ümitli bir tahmin Dünya Altın Konseyi ‘nden geldi.

Dünya Altın Konseyi Yüreklere Su Serpti

Dünya Altın Konseyi Direktörü Marcus Grabb tarafından yapılan tahmine göre, altın alanında spekülatif hareketlilik azalacak ve yılsonunda altın fiyatları yükselecek. Küresel bir haber kanalında konuşan Marcus Grabb, spekülatif paranın altın piyasalarından büyük oranda çekildiğini, bu nedenle şu anda görülen altın seviyelerinde zirveden çok dibe yakın olduğunu belirterek, yılsonu ve gelecek yıl daha güçlü altın fiyatlarının görüleceğini ifade etti.

Garanti’den Altın Hediye Çeki 

Anlık altın fiyatları, altın hesabı seçenekleri ve piyasalardaki gelişmeler Hangimevduat.com ‘da.

 

İlgili Yazılar :