Altın Fiyatları İçin Kritik Tahmin

Paylaş Altın piyasaları uzun aylardır yaşanan düşüş ve dalgalanma eğilimi sonrasında bayram öncesinde girdiği toparlanma eğilimi ile birlikte bayramdan sonra...

Altın piyasaları uzun aylardır yaşanan düşüş ve dalgalanma eğilimi sonrasında bayram öncesinde girdiği toparlanma eğilimi ile birlikte bayramdan sonra önce FED açıklamaları, daha sonra da Suriye müdahalesi girişimleri nedeniyle günlerdir tavan seviyelerden aşağı inmiyor.

Altın Alım Satımına Dikkat

Altın tahminleri alanında da pek çok altın uzmanı tarafından farklı açılardan değerlendirilmiş, ele alınmış tahminler de ardı ardına geliyor. Altın uzmanları, konuya farklı açılardan bakabiliyor olsa da hepsinin ortak noktaları da çıkabiliyor. Bunlardan birisi de Suriye müdahalesi başladığı anda altın fiyatlarında düşüş yaşanabileceği.

Altın fiyatları için yapılan altın tahminleri arasında öne çıkan bir açıklama da Citi baş analisti Tom Fitzpatrick tarafından geldi. Fitzpatrick ‘e göre altın fiyatları yükselmeye devam edecek.

Citi baş analisti Fitzpatrick tarafından yapılan açıklamada, 1974-1976 döneminde yaşanan altın dalgalanmasıyla şu aralar yaşananların aynı senaryo olduğuna ve altının önümüzdeki 2 yıl içerisinde 3500 dolara kadar çıkabileceği ifadeleri yer alıyor.

Dolar ve Altın Uçuyor 

Altın uzmanları arasında önemli bir yeri olan Fitzpatrick ‘in açıklamalarının Citi’nin kurumsal fikirleri olmadığı ifade edilmekle birlikte bu tahminin, Suriye müdahalesi gibi etkenlerin söz konusu olduğu yakın dönemi değil uzun vadeyi kapsadığını da unutmamak gerek.

Hangimevduat.com olarak anlık altın fiyatları ve altın haberleri ile 7/24 yayındayız. 

İlgili Yazılar :