Altın Fiyatları ile İlgili Uzman Yorumları

Paylaş Altın fiyatları uzun süreli düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Altın yatırımı yapmayı düşünenler altına güvenmeye devam ederken çeşitli altın...

Altın fiyatları uzun süreli düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Altın yatırımı yapmayı düşünenler altına güvenmeye devam ederken çeşitli altın uzmanları da bu alandaki yorumlarını sürdürüyorlar. İşte bu alanın önemli isimlerinden biri daha.

Altın yatırımı alanının uzman isimlerinden Jim Rogers, 2011 yılının Eylül ayı içerisinde altın fiyatları 1900 dolar üzerine çıktığında yatırımcıları altının düşeceği konusunda uyaran, gerçekten uzman bir isim. Ve şimdiki tahminleri de çok iç açıcı sayılmaz.

Çeyrek Altın İçin Acele Etmeyin 

Altının onsu şu sıralar 1200 dolar seviyesinde gezinmekte ancak bir anlamda serbest düşüş halini alan altın fiyatları bu düşüşe devam ediyor. ABD’den gelen tarım dışı istihdam verisinin beklentilerden fazla olması sebebiyle bir günde 26 dolar birden kaybetti. Geçtiğimiz Nisan ayında Eylül 2011 döneminden beri % 20 değer kaybeden altın, söz konusu tarihten bu yana satış trendine sahip olmayı sürdürüyor.

Yapı Kredi Altın Hesabı 

Altın Fiyatları Ne Olacak?

Peki altın fiyatları ne olacak? İşte bu konuda altın uzmanı Jim Rogers tarafından yapılan son yorumları sizin için derledik:

“Altının onsu 12 yıl boyunca sürekli değerlendi ve değer kaybetmeden yükselmesi nedeniyle altının durmaya, düzeltilmesine ihtiyaç vardı. Bu nedenle şimdilik altın alımı yapmıyorum ve hem altın hem gümüşte daha düşük fiyatlar bekliyorum.

Altın satışı alanındaki trend ve dalga henüz sona ermedi. Onca yıllık yatırım kariyerimde hiçbir varlığın 12 yıl boyunca sürekli yükseldiğini görmedim, bu nedenle satış dalgasının bitmediğini söyleyebilirim.

Altının 1000 ya da 900 dolar seviyesine kadar inmesini bekliyorum.”

Altın hesabı ve gündemi ile altın fiyatları anlık olarak Hangimevduat.com ‘da.                         

İlgili Yazılar :