Altın Fiyatları Ne Olur?

Paylaş Altın yatırımı son dönemde altın fiyatları alanında yaşanan düşüş eğilimi ile birlikte risk altına girmeye başladı ve risk devam...

Altın yatırımı son dönemde altın fiyatları alanında yaşanan düşüş eğilimi ile birlikte risk altına girmeye başladı ve risk devam ediyor. Uluslar arası ve ulusal gündemdeki hareketliliğe bağlı olarak düşüş eğiliminde olan altına karşılık Kapalıçarşı altın fiyatları da sıkıntıya girdi.

Garanti’den Düğün Hediyesi Kiralık Kasa 

Altın fiyatları önceki hafta son iki yılın en büyük düşüşünü yaşadı ve bir hafta içerisinde 1.392 dolardan 1.284 dolara düşen altının ons fiyatı, çeyrek altın fiyatı üzerine 134 TL’den 131 TL seviyelerine düşüş olarak yansıdı.

Altın Uzmanları Ne Diyor?

FED açıklamalarının altın fiyatlarındaki düşüşü tetiklediğini ifade eden AA Finans Analisti Mehmet Ali Yıldırımtürk, Amerika’dan gelecek işsizlik ve büyüme rakamlarının da etkileyebileceğini, iç piyasanın da daha çok etkilendiğini dile getirerek altının 1.250 dolara gerileyebileceğini ifade etti.

Altın Fiyatlarının Düşmesi Kime Yaradı? 

Altın Fiyatları Ne Olur?

Peki altın fiyatları ne olur? Yıldırımtürk’e göre bu düşüş kısa vadeli yatırımcılar için iyi bir alım fırsatı ancak uzun süreli altın yatırımı için riskli. Altın fiyatlarının yaz aylarında 1.250 dolara kadar gerileyebileceği ihtimalinden bahseden Yıldırımtürk’e karşılık Garanti Yatırım Altın Piyasası Uzmanı Alper Kalyoncu da FED ‘in açıklamalarının gayet net olduğuna dikkat çekerek 1.200 dolara kadar altının düşebileceğini kaydetti.

Anlık altın fiyatları ve altın hesabı seçenekleri ile altın gündemi Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :