Altın Fiyatları Tekrar Güvenli Liman Mı?

Paylaş Altın fiyatları, aylardır devam eden ve önüne geçilemeyen küresel ve ulusal bazdaki düşüş eğilimli dalgalanışının ardından son bir haftadır...

Altın fiyatları, aylardır devam eden ve önüne geçilemeyen küresel ve ulusal bazdaki düşüş eğilimli dalgalanışının ardından son bir haftadır toparlanmaya başladı. Altın tahminleri ile yatırımcılara yön gösteren altın uzmanları, bu toparlanmayı bir artış trendi olarak görmemekle birlikte yeniden düşmeyeceğini söylemişti geçen hafta. Peki durum tam olarak ne?

Garanti’den Altın Hediye Çeki

Altın fiyatları bir ay önce son üç yılın en düşük düzeyi olan 1185 dolara düşmüş, tepki alımları sonrası 1340 dolara yeniden çıkmıştı. Bu bir aylık zaman diliminde edinilen % 13.1’lik kazanç, altın yatırımı için sevindirici oldu. Ancak bu yeni toparlanma çok da güvenli olmayabilir.

Altın yatırımı ile ilgili olarak altın yatırımı için yapılan altın tahminleri, son bir haftadır süregelen değişimlere karşılık çok net cevaplar veremiyor. Japonya Merkez Bankası ‘nın genişlemeye devam edeceği haberleri sonrası hız kazanan yükseliş halen etkisini korusa da, önemli hacimdeki fonları kontrol etmekte olan finanslar kuruluşların söylemi, yatırımcıya güven vermiyor.

Ziraat Bankası Altın Vakti

Altın uzmanları, yaşanmakta olan yükselişin bir satış fırsatı olarak değerlendirilmesi ancak kesin bir güvenli hareket olmayıp, orta ve uzun vadede aşağı yönlü hareketin söz konusu olacağını düşünüyorlar.

Altın hesabı ve altın fiyatları ile ilgili gelişmeler anlık olarak Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :