“Altın Fiyatları Uzun Süre Yükselmeyecek”

Paylaş Altın fiyatları alanında yaşanan birkaç haftalık toparlanma ve yükselme eğilimi ile ilgili olarak altın uzmanları tarafından birbiri ardına çarpıcı...

Altın fiyatları alanında yaşanan birkaç haftalık toparlanma ve yükselme eğilimi ile ilgili olarak altın uzmanları tarafından birbiri ardına çarpıcı altın tahminleri geliyor. Bu tahminlerin pek çoğunun ortak noktası, altın fiyatları ile ilgili olarak yaşanan toparlanma ve yükselmenin yukarı yönlü bir trend haline gelmemesine karşılık geride kalan süreçte olduğu kadar da düşmeyeceği yönünde.

Altın Fiyatları Sevindiriyor

Altın fiyatları ne olur” sorusuna cevap teşkil edecek bir diğer altın tahmini de, küresel piyasaları yakından izleyen Duke Üniversitesi Uluslar arası Ekonomi Profesörü Campbell R. Harvey tarafından yapıldı.

Altın tahminleri arasında net ve çarpıcı bir tavrı olan bu açıklamanın satır başlarını şöyle özetleyebiliriz:

  • “Altın fiyatları alanındaki tarihsel seyre bakarsak altın zaten yüksek seviyede… Bundan sonra aşağı yönlü seyir izlemesi daha yüksek bir ihtimal.
  • Buna göre önümüzdeki süreçte altın fiyatlarında yeniden 1600 dolara çıkış değil 800 dolar seviyesi daha kuvvetli bir ihtimale sahip.
  • Altın fiyatlarının artması, genelde endişenin artması ile ilgilidir. Altının 1900 dolar seviyesine gelmesi daha çok insanların ABD’nin Japınya’daki gibi bir kapana kısıldığıyla ilgili endişesinden kaynaklı.

Çeyrek Altın Satışı Patladı 

Anlık altın fiyatları ve bankaların altın hesabı üzerinden sundukları altın kampanyaları Hangimevduat.com ‘da.

 

İlgili Yazılar :