Altın Fiyatları ve Döviz Kurları Haftayı Nasıl Kapattı?

Paylaş Altın fiyatları son haftalarda yükselişine devam ederken döviz kurları da dalgalı bir seyir halindeydi. Altın fiyatları alanındaki yükseliş için...

Altın fiyatları son haftalarda yükselişine devam ederken döviz kurları da dalgalı bir seyir halindeydi. Altın fiyatları alanındaki yükseliş için yatırımcılara büyük umutlara kapılmamalarını öğütleyen uzmanlar, altının bir süre daha güvenli olmadığını kaydederken, döviz kurları alanında özellikle dolar fiyatı için yapılan müdahaleler sonrasında önceki haftalardaki çılgın artış yavaşlatılmıştı.

Altın Tekrar Güvenli Liman Mı? 

Altın Fiyatları

Haftanın son gününde altın fiyatları, uzmanların öngörülerini doğruladı. ABD ekonomik verilerinin teşviklerin azaltılabileceği beklentisini desteklemesi ve ABD tarım dışı istihdam verisini beklemeleriyle birlikte 1,300 doların altına düşen altın fiyatları, mayıstan bu yana en uzun süreli kayıp sürecini yaşamış oldu.

Döviz Kurları

ABD istihdam rakamlarının beklentilerin altında gelmesi, yalnız altını değil döviz kurları üzerinde de etkili oldu. Dolar fiyatı üzerindeki etkisi gerileme yönünde olan bu gelişme sonrası 1.94 TL doların kaybı 1 liradan fazla oldu.

Ziraat Bankası Altın Vakti 

Hangimevduat.com en güvenli yatırım araçları, döviz kurları ve altın fiyatları alanındaki anlık gelişmeler ile gündemden hem kampanya hem de uzman yazıları ve güvenilir mevduat hesaplama aracı ile kesintisiz olarak hizmetinizde.

 

İlgili Yazılar :