Altın Fiyatlarına 4 Ton Altın da Yaramadı

Paylaş Altın fiyatları alanında aylardır devam eden ve bir türlü engellenemeyen düşüş ve dalgalanma eğilimi için hiçbir çözüm kâr etmiyor....

Altın fiyatları alanında aylardır devam eden ve bir türlü engellenemeyen düşüş ve dalgalanma eğilimi için hiçbir çözüm kâr etmiyor. Darphane tarafından üretilen ve piyasaya sürülmeye başlanan 4 ton altın da altın fiyatları için bir işe yaramış sayılmaz.

Altın Alımı İçin En Uygun Zaman 

Darphane tarafından basılan 4 tonluk yeni altın sonrasında piyasada az da olsa düşüş görüldü ancak beklenen tutardaki ucuzlama, işçilik maliyetleri adı altında alınan farklardan ötürü istenildiği kadar olmadı. 17 TL’lik işçilik farklarının 7-8 TL seviyelerine düşmesiyle birlikte karaborsa altın spekülasyonuyla fiyatlar şişti.

Çeyrek Altında Durum

Çeyrek altın fiyatı geçtiğimiz hafta 150 TL’yi görmüştü ve Darphane üretimi sonrası ancak 145 TL’ye kadar düşebildi. 145 TL tutarındaki çeyrek altının yaklaşık 17 TL’ si halen işçilik farkı olarak hesaplanıyor. Sektör uzmanları, söz konusu tutarın 128 TL + 8 TL işçilik farkı şeklinde oluşması gerektiğini ifade ettiler.

Darphane’den Rekor Altın Üretimi 

Kapalıçarşı ve kuyumcular, piyasadaki alış-satış fiyatı farkını bu şekilde artırarak kârlarını yükseltiyor. Satış fiyatları içerisinde kâr ile birlikte altın bastırma maliyetleri, kira ve personel gideri de yer alıyor.

Hangimevduat.com anlık altın fiyatları ve altın piyasası alanındaki gelişmelerle 7/24 yayında.

 

 

İlgili Yazılar :