Altın Fiyatlarında Düşüş Beklentisi Var

Paylaş Haziran ayının ilk günlerinin hemen ardından Temmuz ve Ağustos aylarında Altın fiyatları ile ilgili beklentilerini açıklayan altın uzmanları, fiyatların...

Haziran ayının ilk günlerinin hemen ardından Temmuz ve Ağustos aylarında Altın fiyatları ile ilgili beklentilerini açıklayan altın uzmanları, fiyatların oldukça düşeceği öngörüsüne sahipler.

Altın Fiyatları Düşüş Eğilimine Girdi

Altın ve para piyasalarının önemli uzmanları tarafından yapılan açıklamalar, önümüzdeki süreçte altın fiyatlarının belirgin düşüşlere gireceği yönünde. Önümüzdeki bir haftalık süreç içinde aşağı yönlü harekete geçeceği söylenen 24 ayar külçe altının, 94,30 TL seviyesindeki mevcut gramını 89,50 TL ila 90,30 TL arasında bir tutara kadar düşüreceği, açıklanan beklentiler arasında.

Düşüşün Nedeni Büyük Fonların Altın Fonu Satması

Haziran ayından sonraki güçlü düşüşleri öngören uzmanlar, söz konusu düşüşün nedenini bulmak için büyük fonların altın fonlarını satmasına dikkat çekiyorlar. Dolayısıyla bu büyük fonlar, altının çok yükseleceğine dair söylentilere bağlı olmak yerine bunları bir tür “satış zemini” olarak gördükleri bilgisi de, uzmanların dikkat çektiği bir diğer nokta…

Dış Piyasa İç Piyasayı Etkiliyor

Pek çok diğer piyasa gibi altın piyasası içindeki gelişmeleri de uluslararası piyasaya dayandıran uzmanlar Dolar’ın 1,800 TL’ye gerilemesi durumunda altın gram fiyatının 89,50 seviyesine gerileyeceğini, Dolar’ın 1,82 TL’de kalması ihtimalinde ise külçe altının gram fiyatının 90,30 TL’ye gerileyerek önceki haftaki seviyesine gelebileceğini söylüyorlar.

Altın Fiyatı Temmuz-Ağustos’ta Düşebilir

Altın uzmanları, Haziran ayı içerisinde birden fazla unsurun likidite artışını etkileyerek altın fiyatlarının yükseleceğini öngörmekle beraber bu yükselişin ardından Temmuz ile Ağustos ayları içerisinde altın gram fiyatının 85 TL’ye düşeceğinin de altını çiziyorlar.

İlgili Yazılar :