Altın Fiyatlarında FED Beklentisi

Paylaş Altın piyasaları uluslararası alanda dalgalanmaya ve hem küresel hem de ulusal alanda gelişmeleri beklemeye devam ediyor. Merkez Bankası toplantısının...

Altın piyasaları uluslararası alanda dalgalanmaya ve hem küresel hem de ulusal alanda gelişmeleri beklemeye devam ediyor.

Merkez Bankası toplantısının önce döviz ve TL paritesine, dolaylı olarak da altın fiyatları üzerindeki etkisi sonrası uluslararası piyasalarda daha önemli bir etken olarak ABD Merkez Bankası (FED) toplantısından çıkacak kararkar bekleniyor.

TEB Vadeli Mevduata % 9,25 Faiz

ABD Merkez Bankası toplantısı bugün itibariyle başlamıştı ve yarın da sona ederecek.

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı için son derece önemli ve belirleyici olan FED Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde altın fiyatları son günlerdeki dalgalı ve kararsız seyrini sürdürmeye devam etti.

Altın fiyatları, dün güne 1.268,92 dolar seviyesinde başlamış ve gün içerisinde son iki ayın en yüksek seviyesi olan 1.278 dolar tutarına kadar yükselmişti. Daha sonra düşüşe geçmiş, 1251 dolara kadar geriledi ve 1.256,50 dolar seviyesinde kapattı.

Altının ons fiyatı bugün ise dünkü kapanışa yakın bir seviyeden başlayarak gün içerisinde 1.261,15 dolar seviyesine kadar çıkabildi ve 1.250 dolar seviyesinde dengeleyerek kapattı.

FED kararları yarın açıklanacak. ABD Merkez Bankası, yani FED kararları alanında ortaya çıkacak veriler nedeniyle bu dengesiz ve dalgalı seyre sahip olan altının yarın daha kararlı bir seviyeye çekilmesi bekleniyor.

Emeklilere Özel Şekerbank Altın Kampanyaları 

Altın haberleri ve anlık altın fiyatları Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :