Altın Fiyatlarındaki Artış Devam Edecek Mi?

Paylaş Altın tahminleri yatırım dünyasında her dönemde olduğu kadar en çok da fiyatların ani yükseliş ya da düşüş dönemleri ile...

Altın tahminleri yatırım dünyasında her dönemde olduğu kadar en çok da fiyatların ani yükseliş ya da düşüş dönemleri ile piyasa araçlarının hareketli zamanlarında önem kazanır.

Altın fiyatları için 2015 yılı son derece hızlı bir giriş ile başladı. Petrol fiyatlarındaki düşüşün karşısında küresel gelişmeler de eklenince rekor artışlara sahne olan altın piyasası ile ilgili şu an için merak edilen soru, tahmini çok da zor bir soru değil: Altın fiyatları daha da artar mı? Artış devam edecek mi?

Finansbank KOBİ Altın Biriktiren Hesap 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk tarafından özel bir gazeteye yapılan altın tahminlerine dair açıklamalara göre 24 ayar altın fiyatı için şu an gram altın fiyatı 96,5 TL fakat 99 TL olması lazım. Açıklamaya göre likidite darlığı ve arz fazlasından dolayı fiyatlarda bir törpülenme söz konusu.

Türkiye altın fiyatları alanına bakıldığında kilogram/dolar olarak 150-200 dolar, altının ülkemizde daha uygun olmasından sebeple dışarıya satılmasının daha kolay olduğunu söyleyen Yıldırımtürk, altındaki fiziki talepten ötürü fiyatları destekleyen bir görünüm içinde olmadığını ifade ederek, spekülatif ve manipülatif hamlelerin fiyatları belirli oranlarda yukarı çektiğini, vatandaşın ise altın fiyatlarının artacağına olan inancının zayıf olmasından ötürü şu andaki yükselişi bir satış fırsatı olarak kullandığını sözlerine ekledi.

Altın fiyatlarındaki artış devam edecek mi, sorusuna karşılık Yıldırımtürk, altın fiyatlarının haftaya düşmesinin beklendiğini ifade etti. Bundaki gerekçesi ise altındaki talep arzın daha dengeli bir hale gelmesi ve Yunanistan seçimlerinden sonraki muhtemel olumlu süreç.

Altın haberleri ve altın piyasası ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfasında.

İlgili Yazılar :