Altın Fiyatlarındaki Artış Güvenli Mi?

Paylaş Altın piyasaları ile ilgili merak artıyor. Altın fiyatları alanında küresel gelişmelere paralel olarak yaşanan artışlar sonrasında yatırımcılar, altın yatırımı...

Altın piyasaları ile ilgili merak artıyor. Altın fiyatları alanında küresel gelişmelere paralel olarak yaşanan artışlar sonrasında yatırımcılar, altın yatırımı için doğru zaman olup olmadığını merak ediyor.

Altın fiyatları, Rusya ile Ukrayna meselesi sonrasında Ukrayna ordusunun Rus ayrılıkçılara karşı harekete geçmesinin ardından geçtiğimiz haftanın son gününde, 1298 fiyatı aşan altının ons fiyatı ile son bir haftanın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı 

Altın uzmanları ise bu yükseliş eğiliminin kesin bir artış trendi olmadığı konusunda yatırımcıları uyarıyor. Aksine, altın fiyatlarında şu an yaşanan trendin düşüş trendi olduğunu ifade eden uzmanlardan, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, altın yatırımı yapanlara altın fiyatlarının artışa geçtiğini söylemek için henüz erken olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Altın destek noktalarından yukarı hareket etti. Gerçek kırılma 1270 dolar desteğinin aşağı yönlü mü, 1330 dolar direncinin yukarı yönlü mü olacağına bağlı. Bu hareketin de gümüş fiyatı tarafından desteklenmesi gerekiyor.”

Altın yatırımı yapanların 2014’ün başından bu yana uluslararası piyasalar üzerinde % 7’den fazla prim yaptığını veriler ortaya koyabilmekle birlikte altın fiyatlarında şu sıralar yaşanan yukarı yönlü hareketin güvenilir bir trend olmadığı görülüyor.

Altın kampanyaları, altın hesabı ürünleri ve günlük altın fiyatları Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :