Altın Fiyatlarıyla İlgili Korkunç Tahminler

Paylaş Altın alanında yaşanan gelişmelere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Altın fiyatları 2014’ün ilk gününden bu yana gösterdiği belirgin...

Altın alanında yaşanan gelişmelere her gün bir yenisi daha ekleniyor.

Altın fiyatları 2014’ün ilk gününden bu yana gösterdiği belirgin yükselme eğilimi ile geride bıraktığı 2013 yılının olumsuzluklarını geride bıraksa da işin uzmanları altının geleceği ile ilgili endişe verici tahminlerde bulunuyorlar.

Kuyumcular Başkanı’ndan Altın Tavsiyeleri 

Altın tahminleri ile ilgili bu hafta konuşan Duke Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Profesörü Campbell R. Harvey, altının yükselmesini yakın ve orta vadede beklemediğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı: “Altın geçen yıl itibariyle yüzde 28 oranında değer kaybetti. Ben altının yükselmesi ihtimalini çok küçük görüyorum. Altın fiyatlarında ciddi düşüşlerin yaşanması çok daha olası.”

Altın fiyatları ile ilgili bir diğer tahmin de Global Menkul Değerler Strateji Müdürü Gökhan Uskuay’dan geldi. Uskuay, önümüzdeki 2 yıl boyunca altın fiyatları ile ilgili düşüş beklediğini dile getirdi. Bu seyirle devam ederse altın fiyatlarının 2016 yılında 800-900 dolar seviyelerini görebileceğini ifade eden Uskuay, sözlerine şunları da ekledi: “Dolar da, çok net bir tahmin yapmak mümkün değil çünkü Türkiye kurla ilgili çok farklı bir yöntem izliyor. Yaptığım hesapta yıl sonunda dolar için 2.50 gibi bir rakam çıkıyor ama dediğim gibi bu net değil. Çünkü sağlıklı tahmin yapmamız için kurun yerine oturması gerekiyor, ancak o zaman doğru tahmin yapmamız daha da netleşir.”

Emeklilere Özel Şekerbank Altın Kampanyaları

Altın yatırımı yapmayı düşünenlerin endişeyle takip ettikleri bu tahminler, çoğunlukla küresel ve ulusal gündemde yaşanan karışıklıklar ve hareketlilikler. Bu süreç aşıldığında manzaranın çok daha net görüneceği bekleniyor.

Kapalıçarşı altın fiyatları ve anlık altın haberleri için Hangimevduat.com 7/24 hizmetinizde.

İlgili Yazılar :