Altın Hesabı Açtırmak Kârlı Mı?

Paylaş Türk yatırımcısı ve birikimcisinin geleneksel yatırım aracı olan altın yatırımı, özellikle son yıllarda, gelişen ve çeşitlenen bankacılık anlayışı nedeniyle...

Türk yatırımcısı ve birikimcisinin geleneksel yatırım aracı olan altın yatırımı, özellikle son yıllarda, gelişen ve çeşitlenen bankacılık anlayışı nedeniyle daha da popülerleşti. Bunun temel sebebi, altın bankacılığı için çıkarılan yasa ve bunun sonucu olarak bankaların altın hesabı seçenekleriyle yatırımcıların altınlarını toplama çabaları oldu. Peki bankalarda altın hesabı açtırmak, altınları bankada saklamak ne derece güvenli ve kârlı?

TEB Altın Hesabı 

Yastık Altı Yerine Banka Altın Hesabı

Piyasa ve sektör uzmanlarının tümü, yastık altında altın saklamak yerine altın hesabı seçeneğini önerme noktasında hemfikirler… Her şeyden önce altınların çalınma, kaybolma ve bozulma risklerini ortadan kaldıran altın hesabı seçeneği, evde altın saklamanın bir adım önünde geliyor.

Finansbank Altın Toplama Günleri 

Altın Mevduatı Konusu

Altın hesabı seçeneğinin asıl önemli özelliği de mevduat özelliğinin olması. Çünkü altın hesabı kullanılarak, evde hiçbir gelir getirmeyen altınlarınız, altın fiyatları endeksine göre yıllık bazda gelir getirir hale geliyor.

Önceki bankacılık anlayışında kiralık kasa uygulaması söz konusuydu ve bu uygulama için hem bir gelir elde edilemeyip hem de kiralık kasa için ücret ödemek gerekiyordu. Ancak altın fiyatları gelişmelerine göre altın hesabı ile altın mevduatı yapmak çok daha mantıklı.

Şekerbank Altın Günü Mart’ta Devam Ediyor 

Siz de altın hesabı seçeneklerinden anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız Hangimevduat.com haber sayfalarında altın sayfasını takip edebilir, altın fiyatları sayfasından anlık olarak bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar :