Altın Hesabı Sevildi, Altın Yatırımı Arttı

Paylaş 2013 altın fiyatları ilk çeyrek henüz bitmemişken önceki yıla göre dalgalı seyretse de özellikle 2012 yılının son yarısında yatırımcısını...

2013 altın fiyatları ilk çeyrek henüz bitmemişken önceki yıla göre dalgalı seyretse de özellikle 2012 yılının son yarısında yatırımcısını sevindiren altın yatırımı ile bankaların başlattığı altın hesabı kampanyalarının son derece önemli bir oranda artış gösterdiği tespit etti.

Ziraat Bankası Altın Hesabı 

Altın hesabı açtırmak, bankaların altın günü, altın toplama gibi isimlerle başlattığı kampanyalara katılmak isteyen vatandaşlar, bankacılık sektöründeki altın yatırımı seçeneklerini adeta canlandırdı. Türk halkının geleneksel yatırım aracı olan altın yatırımı için bankalar, son yıllarda yastık altı altın anlayışından çıkarak hem altınları güvenli bir yerde saklamak hem de saklandığı yerde değerlendirmek isteyen yatırımcıları teşvik etmek amacıyla sayısız altın kampanyası ve altın hesabı seçenekleri sundular ve sunmaya da devam ediyorlar.

Düşük Altın Fiyatları Rağbeti Arttırdı 

Altın Hesabı Büyüyor

Sektör yetkililerinin açıklamalarına göre altın yatırımı oranı 2 yıl önceki oranına göre % 675.2 oranında artış göstermekle birlikte son bir yıl içinde % 30 oranında artış gösterdi. Bu oranın rakamsal değeri ise 2012 sonu itibariyle 18 milyar 599 milyon TL.

2013 Birikim Yılı Olacak 

Altın Hesabı Açtırmak İsteyenler Artacak

Sektördeki uzman ve yetkililerin beklentileri altın yatırımı yapmak isteyenlerin 2013 altın fiyatları ile kazançlı çıkacakları ve bu sayede altın hesabı ve altın kampanyası seçeneklerinin daha da artacağı. Güncel hesaba göre bankacılık sektöründeki altın varlığı 194 tona ulaştı.

Altın fiyatları, altın hesabı seçenekleri, altın kampanyaları ve altın ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfasında.

 

İlgili Yazılar :