Altın Hesabına Karşı Kuyumcular Birleşiyor

Paylaş Altın fiyatları her ne kadar son dönemde dalgalanma eğilimine girdiyse de altın yatırımı yerli yatırımcının geleneksel ve en gözde...

Altın fiyatları her ne kadar son dönemde dalgalanma eğilimine girdiyse de altın yatırımı yerli yatırımcının geleneksel ve en gözde yatırım aracı olma özelliğini korumaya devam ediyor. Son yıllarda yastık altı altın yerine hem daha güvenli altın saklama hem de altın mevduatı ve altın hesabı seçenekleri ile birikimleri değerlendirmeye vatandaşları teşvik etmek amacıyla bankalar cazip seçenekler sunmaya devam ederken kuyumcular bu duruma karşı gelmeye karar verdiler.

Altın Fiyatları Yükselir Mi? 

Bankaların altın alıp satmasına başından beri karşı olan kuyumcular, hem kendi işlerine engel oldukları hem de altın fiyatları konusunda cazip seçenekler sunmadıkları iddiasıyla bankalara karşı birleşmeye karar verdiler.

Finansbank Altın Toplama Günleri 

Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Erdem tarafından yapılan açıklamada altın mevduatı ve altın hesabı tercihinin hem esnafa hem de tüketiciye zarar verdiği dile getirildi. Bankaların altın alım satımı ile ilgili olarak bankaları tercih eden vatandaşların zararda olduğunu ifade eden Erdem, Türkiye çapındaki tüm kuyumcular odası arasında bir federasyon kurmaya karar verdiklerini ve bunun için 25 Mayıs’ta İzmir’de ilk toplantılarını yaparak yaklaşık 100 bin kuyumcu esnafını tek çatı altında toplayacaklarını kaydetti.

Altın fiyatları ve altın kampanyaları anlık olarak Hangimevduat.com ‘da.

 

 

 

 

İlgili Yazılar :