Altın İthalatında Sert Düşüş

Paylaş Altın, piyasalarda yaşanan tüm ani değişimler ve dalgalanmalara karşın yerli yatırımcının en güvenilir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Altın...

Altın, piyasalarda yaşanan tüm ani değişimler ve dalgalanmalara karşın yerli yatırımcının en güvenilir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Altın fiyatları alanında yaşanan dalgalanmalara karşın yaz boyunca gerek bankaların altın hesabı seçenekleri, gerekse altın alım satımı alanındaki hareketlilik durmadı.

Anadolubank Altın Yumurtlayan Kredi 

Altın fiyatları alanındaki dalgalanmalar bir yana, altın ithalatı alanında geçtiğimiz ay çok ani ve sert bir düşüş yaşandı. Özellikle düğün sezonunun bitmesi ve üretim talebinin azalması ile birlikte geçtiğimiz ay içerisinde altın ithalatı, bir önceki aya göre sert bir düşüş yaşayarak 4.84 ton oldu.

Altın ithalatı, geçtiğimiz Nisan ayında önemli bir artış yaşamış ve 45,5 ton ile 2013 yılının en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Haziran’da 43,5 ton ve Haziran’da 44,02 ton olan altın ithalatı Temmuz’da önemli ilk düşüşle 37 ton olmuş ve Ağustos’ta 13.66 tona düşmüştü.

İstanbul Altın Rafinerisi Altın Fiyatları 

Darphane grevi bitmiş olmasına rağmen piyasaya halen altın çıkarılmadığıyla ilgili bilgi veren İstanbul Altın Rafinerisi Başkan Yardımcısı Gökhan Aksu, fiyatlardaki istikrarsızlığın da üretimdeki azalmaya etkisi olduğuna dikkat çekti.

Altın hesabı, altın kampanyaları ve piyasadaki anlık gelişmelerle ilgili Hangimevduat.com olarak sizlere bilgi paylaşımına devam ediyoruz. Öte yandan anlık altın fiyatları için de Hangimevduat.com ‘u 7/24 ziyaret edebilir, yatırım araçları ve piyasalar ile ilgili bilgileri canlı olarak edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar :