Altın Kampanyaları Sonuç Verdi

Paylaş Yatırım araçları içerisinde Türkler için en öncelikli ve güvenilir seçeneklerden olan altın yatırımı alanında, yastık altı altınlar için ekonomiye...

Yatırım araçları içerisinde Türkler için en öncelikli ve güvenilir seçeneklerden olan altın yatırımı alanında, yastık altı altınlar için ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan altın kampanyaları sonuç verdi. 2010 yılından bu yana yapılan kampanya sonrası altın mevduatı büyüklüğü önemli oranda arttı.

Denizbank Altın Günleri

Bankaların altın mevduat hesabı, altın toplama, altın biriktirme, altın günleri gibi alanlarda yaptığı kampanyalar sonrasında 2012 yılı sonunda 2 milyar 377 milyon TL olan altın mevduatı büyüklüğü 2012 Ağustos dönemine gelindiğinde 16 milyar 277 milyon TL’ye ulaştı. Buna göre bankaların altın hacmi 20 ay içerisinde % 784, son iki yılda da % 862 oranında artış gösterdi.

Mevduat Zamanaşımı İçin Yeni Uygulama 

Yastık Altı Altın Hala Var

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenen verilere göre Ağustos 2012 itibariyle altın mevduatı hacmi son bir yıl içerisinde % 58 oranında artışla 176 ton büyüklüğe ulaştı. Son iki yıl içerisindeki söz konusu kampanyalara karşılık yapılan hesaplara göre yastık altı altın büyüklüğünün tahmini oranı 5 bin ton hacminde. Halen yatırıma dönüştürülmemiş altın değeri 302 milyar olarak hesaplanmış.

Akbank Altın Daveti 

Altın birikimi seçeneğinin hem altınları saklamak için güvenli bir yol, hem de durdukları yerde değerlenmesi için mantıklı bir yatırım olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bankaların kampanyalarına katılarak altın mevduat hesabı açtırmak seçeneğinin önemle düşünülmesine dikkat çekiyorlar.

Anadolubank Mevduat 

Altın fiyatları, altın gündemi, altın hesapları ve daha fazlası Hangimevduat.com altın sayfasında.

İlgili Yazılar :