Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Paylaş Altın fiyatları, altın değerleri ve altın yatırımı, Türk yatırımcısı için hemen bütün dönemler boyunca popülerite sahibi, güvenilir ve gözde...

Altın fiyatları, altın değerleri ve altın yatırımı, Türk yatırımcısı için hemen bütün dönemler boyunca popülerite sahibi, güvenilir ve gözde bir yatırım aracı olmuştur. Bununla birlikte son dönemlerde kullanılmaya başlanan altın mevduat hesabı adlı bir hesap türü daha çıkmıştır ki tüketicilerin rağbetine uğraması da gecikmemiştir. Peki altın mevduat hesabı ve avantajları nelerdir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın yatırımı konusunda nispeten daha kısa vadelerde, daha rahat hareket ve değişiklik imkanı sağlayan altın hesapları, tüketicilerin 24 saat kesintisiz bir şekilde altın alım satımı yapmalarını sağlayan bir hesap türü olarak karşımıza çıkar.

Tüketiciler ayrıca, altınlarını vadeli mevduat hesaplarına aktararak birikim yapabilmektedirler.

Altın Mevduat Hesabı Avantajları Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz, yatırımda hareket kolaylığı sağlamasının yanı sıra altın hesabı avantajları için şu maddeleri de sayabilmek mümkün:

  • Altın hesabı açtırıldıktan sonra hesap hareketleri, bankacılık işlemleri ya da yatırım işlemleri için telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı gibi uzaktan erişim seçenekleri güvenle ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Üstelik tüm bu işlemler, 24 saat kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Banka hesabı sahipleri, bu altın hesabı sayesinde daha düşük gramajlı altınlar üzerinden altın alım satım işlemi yapabilirler.
  • Online işlemler üzerinden gerçekleştiği için bu hesap işlemlerinde hatalı gramaj, düşük ayarlı altın ya da hasarlı altın gibi sorunların yaşanmaması da bir başka avantaj.
  • Altın çalınma riski ve altın işçilik masrafları gibi unsurlar ortadan kaldırılır.

Altın hesabı açtırmak için en uygun seçenekler Hangimevduat.com altın sayfalarında…

 

İlgili Yazılar :