Altın Piyasası Son 4 Yılın En Düşüğünde

Paylaş 2014 altın fiyatları, 2013’teki son yılların en kötü seyrini geride bırakalı çok oldu. Bu yıl içindeki dalgalanmalara karşın altın...

2014 altın fiyatları, 2013’teki son yılların en kötü seyrini geride bırakalı çok oldu. Bu yıl içindeki dalgalanmalara karşın altın fiyatları 2014 için en çok kazandıran yatırım aracı olarak yola devam ediyor.

Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Buna karşın Dünya Altın Konseyi tarafından yayımlanan Altın Talebi Trendleri başlıklı raporda küresel altın talebinin son 4 yılın en düşük seviyesinde olduğu görülüyor.

Altın Talebi Trendleri başlıklı raporda, altın yatırımcılarının bu yılın ilk çeyreğindeki fiziki altın alımlarına yönelik taleplerinin son 4 yıldaki taleplerin en düşük seviyesinde olduğu ifade edildi.

Altın piyasası, bu yılın ilk çeyreğinde fiziki alımlarda % 36 oranında düşüş yaşayarak 283 tona kadar çekildi. Raporda şu ifadeler kullanıldı: “İlk çeyrekte altın fiyatlarının düşük seyrinin ve beklentilerin fiyatların düşmeye devam edeceği yönünde olmasının etkisiyle alımlar azaldı. Yatırımcılar, daha sonraki altın alımları için daha somut işaretler beklemeyi tercih etti” dedi. Konseyin raporunda, “Bazı bölgelerde yatırımcılar ilk çeyrekte daha fazla alım için fiyatların daha da düşmesini bekledi.”

Altın mücevher talebi ise bu yıl artış yaşayan alan oldu. Verilere göre yatırımcıların altın mücevher taleleri geçtiğimiz yıla göre % 3 oranında artış gösterdi.

Yakın Vadede Altın Yatırımı Tavsiyeleri

Altın fiyatları, altın kampanyaları ve güncel altın haberleri Hangimevduat.com’da.

İlgili Yazılar :