Altın Piyasasında Son Durumlar

Paylaş Altın fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan küresel ve jepolitik olaylar dünyanın önemli merkezlerinde devam ederken altın yatırımcısı da altın...

Altın fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan küresel ve jepolitik olaylar dünyanın önemli merkezlerinde devam ederken altın yatırımcısı da altın piyasasındaki gidişatın gerçek yorumunu merak ediyor.

Peki, altın piyasası nasıl seyrediyor?

HSBC Modern Hesap Faizleri 

Altının ons fiyatı geçtiğimiz hafta 1300 dolar seviyesinin altını test etti. Geçtiğimiz Salı ise aynı desteğine doğru geri çekildi. Bir anda 8 dolar gerileyen altının ons fiyatı 1305 dolar seviyesine kadar çekildi.

Ukrayna’da düşürülen uçak ile birlikte İsrail’in Gazze’ye saldırısı, altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareketliliğe neden olmadı.

Altın yatırımı yapanlar için bu yılın başından beri altın fiyatları % 9’a yakın prim sağladı fakat takvimler nisan ayını gösterdiğinden bu yana altın, 1350 dolar ile 1200 dolar aralığından bir türlü çıkamadı.

Altın tahminleri ile ilgili son zamanların en çarpıcı yorumu ABD’nin önemli bankalarından Merrill Lycnh tarafından geçtiğimiz haftalarda gelmişti. Merrill Lynch, Çin ve Hindistan gibi gelişen piyasalardan gelen fiziksel talebin altın fiyatlarını desteklediğini ve altın için yılın en kötü seviyelerinin geride kaldığını belirtse de Türkiye’den Mehmet Ali Yıldırımtürk, bu tür altın tahminlerinin spekülatif amaç içerdiğini belirtmişti.

Altın haberleri, altın piyasası ve altınla ilgili her şey güncel bilgilerle Hangimevduat.com altın sayfasında.

İlgili Yazılar :