Altın Satışı İçin Bankalar İşe Esnaf Alıyor

Paylaş Bankalara altın satışı için izin verileceği ile ilgili yetkili kurumların tasarıları kamuoyu ile paylaşılır paylaşılmaz bankalar da Kapalıçarşı başta...

Bankalara altın satışı için izin verileceği ile ilgili yetkili kurumların tasarıları kamuoyu ile paylaşılır paylaşılmaz bankalar da Kapalıçarşı başta olmak üzere önde gelen kuyumculardan çalışan transferi yapmaya başladı. Söz konusu karar ile ilgili ayrıntıları “Altın Satışı İçin Bankalara İzin Geliyor” başlıklı haberimizde okuyabilirsiniz. 

Ayda 1.500-2.000 TL Maaşlı Altın Sarrafı

Bankalar, aldıkları altın satış izninin hemen sonrasında Kapalıçarşı esnafı içerisinde önde gelen, alaylı ve uzman altın sarraflarını transfer etmeye başladı. Kapalıçarşı çalışanları içerisinde tecrübe ve uzmanlıklarıyla öne çıkan sarraflar, aylık bin 500 ile 2 bin TL arasında bir maaş alarak bankaların çalışanı oldu. Bu sarraflardan bazıları her gün mesaili olarak transfer olurken, bazıları da sadece altın alım günleri içerisinde bankalar ile birlikte çalışıyorlar.

Akbank’tan Altın Hediye Çeki ve TL Hediye Çeki 

Altın Sarrafı Bankalarda Ne İş Yapıyor?

Söz konusu transfer akımı, şimdilik küçük boyutlarda ve bazıları yarı zamanlı olarak çalışıyor olmakla birlikte bu işlerde çalışan esnaflara göre zaman içerisinde sistem daha çok oturacak ve talep artınca da günlük olarak altın alım satımı yapılmaya başlanacak.

Çarşıdan ve Kapalıçarşı’dan başka bir yerde altın sarrafı bulamayacakları söylenen bankalar için altın uzmanları, gelen altının kalitesini ve içindeki malzemeleri de inceledikten sonra belirleyeceği sonucu bankaya bildirecek ve banka da ona göre altın mevduatı hesabına alacak.

Altın İçin Kiralık Kasa Fiyatları ve Önemli Noktalar

Altın fiyatları ve altın dünyası ile ilgili tüm güncel haber ve bilgiler Hangimevduat.com altın sayfalarında.

İlgili Yazılar :