Altın Uzmanından Altın Yorumu

Paylaş Altın fiyatları düşmeye ve altın piyasası da zorluk yaşamaya devam ediyor. Altın fiyatları ne olur, ne olmaz derken de...

Altın fiyatları düşmeye ve altın piyasası da zorluk yaşamaya devam ediyor. Altın fiyatları ne olur, ne olmaz derken de farklı isim veya kurumlardan önemli altın yorumları geliyor. Bunlardan birisi de İstanbul Altın Rafinerisi Başkanı Özcan Halaç ‘tan geldi.

Altın fiyatları ne olur” ve türevi sorulara karşılık Başkan Halaç, “Altındaki kemik kırıldı, tedavisi uzun sürecek. Ama altın her zaman güvenli liman olma özelliğini koruyacaktır” açıklamalarında bulundu. Altın fiyatı kapsamında yaşanan çıkışın sebebini para basılmasına doğrudan bağlamamak gerektiğinin altını çizen Başkan Halaç, Darphane grevi için de “Sıkıntı” ifadesini kullandı.

Çeyrek Altına Hücum

Darphane ‘nin greve gitmesinin doğrudan altın fiyatları üzerinde etkisi olabileceğine işaret eden Halaç, greve gitmediği halde şu anda bile zamanında üretim yapamamasından dolaylanan bir fiyat şişkinliği olduğunun altını çizdi.

Altın Fiyatları Neydi, Ne Oldu? 

Düğün ve altın döneminin Ramazan nedeniyle biraz talep azlığına neden olacağını düşünen Halaç ‘a göre bu dönemde grevin etkisi çok hissedilmeyecekse de Ramazan sonuna kadar sorunların çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Gram altın konusuna değinen Başkan Özcan Halaç, artık gram altın alanların bu altını doğrudan bankaya mevduat olarak alınacağını bildiği için gram altının getirisi olmaya başladığını ifade etti. Gram altın en ucuz işçilikle alınabilecek durumda ve bu nedenle yine en az zararlar yatırım yapılacak olan yatırım aracı altın.

Altın fiyatları, altın hesapları ve altın gündemi anlık olarak Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :