Altın Yastık Altından Çıktı

Paylaş Küresel ekonomik kriz nedeniyle nakit ödeme seçeneklerinin zorluklar çıkarmasının ardından bankalar, 2008 yılından bu yana yastık altındaki altınları çıkarmaları...

Küresel ekonomik kriz nedeniyle nakit ödeme seçeneklerinin zorluklar çıkarmasının ardından bankalar, 2008 yılından bu yana yastık altındaki altınları çıkarmaları için Türk yatırımcılarını teşvik etti ve bunu büyük ölçüde başardı.

İş Bankası Altın Buluşmaları Ekim Ayı 

Bankacılık sektörü altının yastık altında değil bankacılık alanında altın yatırımı, altına dayalı yatırım fonları, altın depo hesapları, altın mevduat hesapları gibi araçlarla kullanılması için uzun süredir altın eksperleri görevlendirerek ülke çapında altın günleri yapıyorlar.

Akbank’tan Altın Hediye Çeki ve TL Hediye Çeki

Yastık Altı 6 bin Ton Altın

Güvenilir kaynakların yaptığı hesaplamalara göre Türkiye’de yastık altında bulunan altın oranı 6 bin tona yakın. Altını bir birikim, zor günler için güvenilir bir kaynak ya da özel günlerde kıymetli bir hediye olarak gören Türk yatırımcısı, son birkaç yılda, özellikle global krizde bankaların teşviki sayesinde altını yastık altından çıkararak değerlenmesini sağladı.

Parayı Nereye Yatırmalı? 

Altın Ürünleri Devam Edecek

Uzmanlar, altın talebi içinde olan bankaların altın fiyatları artışının devam etmesi ile birlikte altına dayalı bankacılık ürünleri sunacağı beklentisi içindeler. Vadesiz altın depo hesabı, vadeli altın mevduatı, altın biriken hesap, altın teminatlı ihtiyaç kredisi, altın havale, altın ve gümüş kredileri, taksitli altın ve gümüş kredileri gibi ürünlerin yanında kuyumcu paket sigortası gibi farklı hizmetler de sunuyorlar.

Güncel altın fiyatları, altın gündemi ve altın birikimi ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfalarında.

 

İlgili Yazılar :