Altın Yatırımı Teşvikinde Atasay ve Bankalar El Ele

Paylaş Altın yatırımı, son aylarda dalgalanmakta olan altın fiyatları nedeniyle yatırımcının çekimser davranmak zorunda kaldığı bir yatırım aracı haline geldi....

Altın yatırımı, son aylarda dalgalanmakta olan altın fiyatları nedeniyle yatırımcının çekimser davranmak zorunda kaldığı bir yatırım aracı haline geldi. Hurda altın toplayıp altın hesabı haline getiren bankaların, kuyumcular tarafından protesto edileceği konuşulurken altın sektörü devi Atasay Altın, bankalar ile işbirliği yaparak bireyleri altın yatırımına teşvik edecek.

Garanti Bankası ve İş Bankası ile Anlaşıldı

Altın Günleri” ya da “Altın Buluşmaları” hazırlamak ve vatandaşların birikimlerini altın olarak değerlendirmelerini sağlamak için İş Bankası ve Garanti Bankası ile anlaşan Atasay Yönetim Kurumu Başkanı Cihan Kamer Halkbank, Ziraat Bankası ve Denizbank ile de görüştüklerini ve aynı anda birkaç banka ile altın çekeceklerini dile getiriyor.

500’e Yakın Noktada Altın Yatırımı Teşviki

Garanti Bankası ve İş Bankası ile başlayacak olan Altın Günleri kapsamında bu ay ve önümüzdeki ay Türkiye’nin geneline yayacakları 500 banka şubesi çerçevesinde altın toplama işlemi yapacaklarını duyurdu. Belirli günlerde, belirli şubelerde yapılacak olan bu işlemlerde vatandaşlar, altın eksperleri ile bire bir görüşerek uygun faiz oranları ve koşullar içinde altın birikimi için ilk adımlarını atacaklar.

İstediği Bankayı Seçmek Müşterinin Elinde

Aynı anda birden fazla banka ve o bankanın altın eksperi ile yapılacak altın buluşmaları için rekabet açısından bir sakınca olup olmadığı konusunda Atasay Başkanı Cihan Kamer,bunun rekabet açısından bir sorun teşkil etmeyeceğini, her müşterinin zaten istediği banka konusunda kararını vermiş olarak geleceğini ve en önemlisi, kendilerinin herhangi bir yönlendirme içinde olmayacaklarının altını çizdi.

İş Bankası’ndan Altın Buluşmaları

İlgili Yazılar :