Altın Yatırımı Yapanlara İyi Haber

Paylaş Altın, uzun süredir yatırımcıyı oldukça endişelendiren seviyelerde düşüş trendi yaşıyor, ani dalgalanmalarla hassas bir süreçten geçerek tahminleri zorlaştırıyordu. Neyse...

Altın, uzun süredir yatırımcıyı oldukça endişelendiren seviyelerde düşüş trendi yaşıyor, ani dalgalanmalarla hassas bir süreçten geçerek tahminleri zorlaştırıyordu. Neyse ki geçtiğimiz hafta itibariyle bir nebze de olsa toparlandı.

Altın fiyatları ile ilgili yapılan pek çok yorum varsa da altın uzmanları, genel olarak birkaç nokta üzerinde hemfikirler. Bu noktalardan birisi, bu ani yükseliş ve toparlanma eğiliminin bir trend haline gelmeyeceği, dolayısıyla altın yatırımı seçeneğine kart oynamak için henüz erken olduğu ve temkinli yaklaşılması gerektiği yönünde.

Altın Yatırımı İçin Acele Etmeyin 

Altın uzmanları arasında önemli bir isim olan Dünya Elmas Borsaları Federasyonu Ernest Blom, özel bir yerli haber ajansına yaptığı açıklamada, genel kanının biraz dışına çıkarak şu anda yaşanan yükselişin önceki yıl aynı döneme göre % 15 daha fazla olduğunu ve altın fiyatları alanında bir yükseliş eğilimine giriş anlamına geldiğini ifade etti. Orta ve uzun vadede altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminden şüphesi olmadığını kaydeden altın uzmanı Blom, kısa vadede tüketici talebi ile sürekli bir altın artışı kaydedileceğine inandığını ve şu anki fiyatların % 10 – 15 üzeri oranlarda stabil kalacağını sözlerine ekledi.

En Uygun Mevduat Hesaplama

Bankalar da bu yükseliş eğilimine paralel olarak altın hesabı seçeneklerini yeniden öne çıkarmaya ve altın kampanyaları için kolları sıvamaya başlayabilir. Mevcut seçenekleri anlık olarak takip edebileceğiniz Hangimevduat.com altın sayfası ile birlikte güncel takip için altın fiyatları sayfası da hizmetinizde.

İlgili Yazılar :