Altının Gramı 130TL’ye Yükselebilir

Paylaş “Altının ons fiyatında çıkış bekliyorum. Sene sonunda altın TL bazında 130 lirayı görebilir”  Bu sözler Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler...

Altının ons fiyatında çıkış bekliyorum. Sene sonunda altın TL bazında 130 lirayı görebilir”  Bu sözler Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş’a ait.

Dubai, Amerika ve İsrail’de faaliyet gösteren ve 50 yıllık bir geçmişe sahip olan şirket, yaklaşık 1.200 bayii ile çalışmalarını sürdürmektedir. Geçen yıl 297 milyon lira olan cirosunu bu yıl sonu için 550 milyon lira olarak belirleyen Karakaş Atlantis Kıymetler Madenler AŞ, 2012 yılı içerisinde 20 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyor.

“Altının Ons Fiyatında Çıkış Bekliyorum”

2012 Yılının durağan geçtiğini bu nedenle de kuyumcularının büyük kısmının ihrataca yöneldiğini belirten Kamil Karakaş; merkez bankalarının altın stoğu yapmaları, parasal genişlemeninin olması gibi etmenlerin altın fiyatlarını desteklediğini söyledi. Karakaş:”Altın fiyatları şu anda dipte çünkü geçen yıl Avrupa merkez bankaları çok miktarda altın çıkardı elden. Ben altının ons fiyatında çıkış bekliyorum. Altının gram fiyatı yıl sonunda 130TL’yi görebilir” dedi.

Kamil Karakaş ayrıca altın fiyatının 1950’den beri TL bazında sadece birkez, oda Kıbrıs Barış Harekatı sırasında düştüğünü hatırlattı.

Hala dünyanın en güvenli yatırım şekli olan altına yatırım yapmak için sizde hangimevduat.com aracılığıyla bir altın mevduat hesabı açabilir ve geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz! 

İlgili Yazılar :