Avans Kredi Kullandıysanız Dikkat

Paylaş Vadeli hesap seçeneklerinden son dönemlerde yoğun olarak kullanılan ve aslında bir bakıma vadeli hesap ile vadesiz hesap imkanlarını birleştiren...

Vadeli hesap seçeneklerinden son dönemlerde yoğun olarak kullanılan ve aslında bir bakıma vadeli hesap ile vadesiz hesap imkanlarını birleştiren Kredili Mevduat Hesabı seçeneğini kullanan ve limitleri dahilinde avans kredi çekenlerin dikkatine.

Kredi faiz oranları ile mevduat faiz oranları arasındaki kâr marjları daralma yaşayan bankalardan bazıları avans kredi kullanan müşterilerinin bu tercihlerine karşılık Merkez Bankası tarafından belirlenen faiz oranlarını uygulamalarının yanı sıra ekstra bir kesinti uyguluyor.

Çeyrek Altına Hücum 

Avans kredi kullanımından uygulanan ve bir tür gizli kesinti olan bu kesintinin adı ise Bankacılık Hizmet Gelirleri olarak belirlenmiş. Özel bir gazete muhabirinin haberine göre müşteriler bu avans kredi kullanımlarından dolayı ekstrelerine yansıyan bu farkı görmeleri ve itiraz etmeleri halinde kesintiyi geri alabilirler. Tabi bu o kadar kolay olmuyor. Öncelikle banka çalışanları ile müşterilerin uzun süre tartışması gerekebiliyor.

TEB Emekli Maaşını Taşıyanlara 400 TL Veriyor 

Avans kredi kullanan müşterilerden alınan bilgiye göre 800 TL tutarındaki kredili mevduat üzerinden 700 TL kullanıldığında 35 TL faiz kesintisi ile birlikte bir o kadar da Banka Hizmet Gelirleri adlı kesinti uygulanıyor.

Özellikle bazı bankaların son dönemde 300-400 TL tutarında bonus sunduğu kampanyalarda Kredili Mevduat Hesabı açılımı talep ediliyor. Bu nedenle bu tür hesap sahibi olanların kesintilerini kontrol etmesi gerekiyor.

Hangimevduat.com vadeli hesap açmak isteyenlere 7/24 güvenli ve ücretsiz mevduat hesaplama hizmeti sunmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar :