Bankalara Altın Alım Satım İzni

Paylaş Bankalara altın alım -  satın izni veren düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bankalara altın alım ve satım konusunda...

Bankalara altın alım -  satın izni veren düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bankalara altın alım ve satım konusunda izin veren, “Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına ve Alacaklarından Dolayı Edindikleri Emtia ve Gayrimenkullerin Elden Çıkarılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından düzenlendi.

BDDK düzenlemesine göre bankalar; Kıymetli Madenler Borsası’nda işlem gören veya nitelikleri Hazine Müsteşarlığı yahut İstanbul Altın Borsası tarafından belirlenmiş olan ya da bu niteliklerin uygunluğu İstanbul Altın Borsası tarafından teyit edilmiş olan rafineri üretimi kıymetli madenleri alıp satabilecekler.

Kuyumculardan “Banka Altın Günleri” Uyarısı

“Altın Alın”

Altın satın alın” Bu uyarı ise İsviçreli yatırımcı Marc Faber’den geldi. BDDK düzenlemesiyle eş zamanlı olarak açıklama yapan Faber, piyasalardaki çıkışın uzun solukluğu olmayacağı ve borsalarda düşüşün olabileceği konusunda uyardı.

Yatırım araçları arasında en güvenilir kalemin altın olduğuna vurgu yaparak tasarrufları değerlendirmek ve birikimleri heba etmemek için tüketicilerin ve tüzel kişilerin altın alması gerektiğini vurguladı.

Kapalıçarşı Altın Piyasası

Altın Fiyatları

Altın fiyatları 28 Ocak 2013 Perşembe saat 10:30 itibariyle aşağıdaki gibidir:

 

İlgili Yazılar :