Bankaların Kredili Mevduat Hesabı Ürünleri

Paylaş Vadesiz hesap özellikleri ile birlikte kredili  hesap avantajları sunan yeni nesil hesap ürünlerinden Kredili Mevduat Hesabı (KMH) seçenekleri doğru...

Vadesiz hesap özellikleri ile birlikte kredili  hesap avantajları sunan yeni nesil hesap ürünlerinden Kredili Mevduat Hesabı (KMH) seçenekleri doğru kullanıldığında sıkışık zamanlarda oldukça kurtarıcı ürünler olmasına rağmen kullanmak istemeyip de sırf adından başka türlü bir hesap gibi anlaşıldığı için birçok müşterinin de başına dert oluyor.

Kredili Mevduat Hesabı ürünleri için bankalar da kendi konseptlerinde farklı isimler koyarak kafa karışıklığına yol açabiliyorlar.

Vadeli Hesaptan Vade Dolmadan Para Çekilebilir Mi? 

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Konuyu daha açıklayıcı hale getirmek için öncelikle “Kredili Mevduat Hesabı nedir” sorusuna cevap vermekte fayda var. Kredili Mevduat Hesabı (KMH) bankaların vadesiz hesap ürünlerine ek olarak tanımladıkları bir kredili ek hesap ürünüdür. Eğer vadesiz hesabınızın bakiyesi sıfıra düşerse ve o an herhangi bir ödeme ya da otomatik fatura işleminde bu bakiyeden düşülür fakat eksiye düşülen tutar üzerinden de size faiz uygulanır. Bu yüzden de adı “kredili”dir.

Esasen ödemelerini düzenli takip eden müşteriler için tercih edilmesi pek de sıcak karşılanmayan bu ürünler, elbette bankalara kredi, yani faiz üzeinden getiri sağlıyor. Bir müşteri vadesiz hesap açtırmak istediğinde farklı isimlerle kendisine sunulan bu hesabın avantajlı bir ürün olduğunu düşünerek olumlu yanıt veriyor fakat ne işe yaradığını ancak faiz ödediğinde anlıypr.

Bu yüzden de bilinçli bir müşteri olarak bankaların bu ürünlerini bilerek kabul etmekte fayda var. Bankaların Kredili Mevduat Hesabı ürünlerine koyduğu isimleri bilmek de bu açıdan önemli:

  •  Akbank Kredili Mevduat Hesabı ürünü Akbank Artı Para
  •  Denizbank Kredili Mevduat Hesabı ürünü Denizbank Anında Para Hesabı
  •  Finansbank Kredili Mevduat Hesabı ürünü Finansbank Aysonu Hesabı
  •  ING Bank Kredili Mevduat Hesabı ürünü ING Destek Hesap
  •  TEB Kredili Mevduat Hesabı ürünü TEB Paran Hazır Hesabı
  •  Garanti Kredili Mevduat Hesabı ürünü Garanti Avans Hesap
  •  İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı ürünü İş Bankası Ek Hesap
  •  Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı ürünü Vakıfbank Kredili Bankomat-7/24
  •  Yapı Kredi Kredili Mevduat Hesabı ürünü Yapı Kredi Esnek Hesap

En güncel vadesiz hesap ürün ve kampanyaları Hangimevduat.com vadesiz mevduat sayfasında, anlık vadeli faiz oranları ise mevduat hesaplama aracı ile bir tık ötenizde.

İlgili Yazılar :