Barclays ‘den TL ve Dolar Tahminleri

Paylaş Küresel finans ve yatırım şirketleri grubu Barclays tarafından, son haftalarda çok önemli rekorlara imza atan dolar fiyatı ve TL...

Küresel finans ve yatırım şirketleri grubu Barclays tarafından, son haftalarda çok önemli rekorlara imza atan dolar fiyatı ve TL ile ilgili önemli tahminler yapıldı.

Finansbank Enpara Birikim Hesabı  

Barclays tarafından yapılan tahminlerde yatırımcıların ve sektör yetkililerinin ilgisini çekecek önemli bilgiler alıyor.

Türk Lirası Değer Kaybetti

Türk Lirası ile ilgili olarak Mayıs 2013 döneminden bu yana ciddi şekilde değer kaybı yaşandığını ifade eden Barclays, söz konusu Türk Lirası değer kaybı için sebep olarak yurtiçi siyasi gerilimlerin ve ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan tahvil alımlarını azaltma kararını gösterdi.

Türk Lirası değer kaybı hakkında TL üzerindeki baskının devam etmesini beklediklerini ifade eden Barclays, siyasi gerilimin haklarının da TL’ye ihtiyatlı yaklaşımlarına neden olacağını söyledi.

Dolar Fiyatı Ne Olur?

Peki dolar fiyatı ne olur? Dolar ile ilgili olarak oldukça önemli bir tahminde bulunan Barclays, Amerikan Doları / Türk Lirası paritesi için önümüzdeki 12 aylık vadedeki tahminini % 2,14’ten % 2,35 ‘e kadar yükseltti ve yatırım yapmak istyeenlere 2,15 TL seviyelerinden Amerikan Doları almalarını önerdi.

Bank Asya Altın Kabul Günü 

Ekonomi haberleri, anlık döviz fiyatları ve altın fiyatları ile birlikte uzmanlardan önemli yorumlar anlık olarak Hangimevduat.com ekranlarında.

İlgili Yazılar :